Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Socialinis taksi - laisvė judėti

Atgal

Socialinis taksi - laisvė judėti

„Neįmanoma – tai ne faktas. Neįmanoma – tik nuomonė”

Vytautas įprastai leisdavo savo dienas namuose vienas, pro langą žvilgčiodamas į miesto šurmulį ir krimsdamas knygas. Insultas kadaise jį ištiko netikėtai, nuo tada neklauso kojos. Vaikų neturėjo, tačiau, kaip sako Vytautas, Irutė juo rūpinosi iki paskutinės dienos.

„Liūdna be mano Irutės, norėdavosi aplankyti tuos kartu nuvaikščiotus kelius. Tik neturėdavau, kaip nuvažiuoti – į parką savaitgalį senioko juk niekas neveš, o ir Irutės kapelį norėdavosi dažniau aplankyti, pasikalbėti, knygą paskaityti. Užsukdavo brolio dukra aprūpinti reikalingiausiais dalykais, nuveždavo į ligoninę sveikatai pablogėjus, bet nesinorėdavo lįsti į akis, jauni žmonės turi savo gyvenimus, savo reikalų“, - savo istorija dalijasi Vytautas.

Vytautas „Socialinio taksi“ paslaugomis naudojasi jau 3 metus nuo tada, kai apie šią paslaugą jam papasakojo kaimynas.

„Nu žinokit, lenkiu savo žilą galvą žemai. Pas Irutę galiu nuvažiuoti dažniau ir parke savaitgaliais grynu oru pakvėpuoju. Tie vyrukai (pst.: asmeniniai asistentai) ir mano vežimėlį pastumia, ir kartu papokštauja. Nesijaučiu toks vienišas ir pamirštas“, - savo įspūdžius apie „Socialinį taksi“ pasakoja Vytautas.

Tai tik viena iš daugelio „Socialinio taksi“ klientų istorijų, kurių dėka suprantame, jog turime stengtis dar labiau. „Socialinis taksi“ – Lietuvoje vienintelė alternatyvi socialinė inovacija, kuri leidžia žmonėms su judėjimo negalia tapti mobilesniais ir savarankiškesniais planuojant savo kasdienines veiklas. „Socialinio taksi“ paslaugų poreikis su kiekviena diena vis didėja, žmonių turinčių negalią ir norinčių naudotis paslauga daugėja, todėl turimų „Socialinio taksi“ automobilių neužtenka. Techniškai pritaikyto automobilio įsigijimas pakeistų ne vieno žmogaus su negalia gyvenimą.

Nelik abejingas, prisidėk prie laisvės judėti!