Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Skubi pagalba maistu

Atgal

Skubi pagalba maistu

Šiandieninė Lietuvos situacija „Maisto bankui“ meta naujus rimtus iššūkius. Paskelbus karantiną, žmonės, kuriems „Maisto bankas“ visada padėdavo išgyventi, pateko į dar sunkesnę padėtį. Didelė dalis nepasiturinčiųjų priklauso ir papildomos rizikos grupėms – dėl amžiaus ar lėtinių ligų šiandien jie yra visiškai izoliuoti savo namuose. O uždarius mokyklas ir vaikų dienos centrus, sunkiai besiverčiančių šeimų vaikai prarado galimybę ten pavalgyti – dažnai šiems vaikams tai būdavo vienintelis dienos maistas.

Tuo tarpu dėl įvairių priežasčių visoje maisto tiekimo grandinėje atsiranda milžiniški kiekiai maisto, kuris yra tinkamas vartoti, bet neparduodamas. Šiuo metu maisto perteklių ypač pastiprina užsidarinėjančios kavinės ir restoranai.

Jei ne „Maisto bankas“, visas šis maistas būtų tiesiog utilizuotas ar keliautų į sąvartynus. Organizacija stengiasi išgelbėti vis daugiau maisto ir pamaitinti dar daugiau žmonių, šiuo metu „Maisto banko“ pagalba skurstantiems kaip niekada reikalinga. Tačiau organizacija stinga resursų.

Jūsų finansinė parama padėtų įsigyti kuro automobiliams ir higienos priemonių, kurios „Maisto bankui“ leistų drąsiau pasiekti skurstančius žmones visoje Lietuvoje.

Tad jei galvojate, kaip šiandien pagelbėti tiems, kam yra sunkiausia išgyventi karantiną, parama „Maisto bankui“ yra itin konkretus, apčiuopiamas ir tiesioginę naudą nešantis sprendimas.

Praėjusiais metais organizacija nuo išmetimo išgelbėjo virš 5000 tonų maisto, kuris virto 10 000 000 porcijų valgio nepritekliuje gyvenančioms šeimoms, senjorams, neįgaliesiems ir tėvų globos netekusiems vaikams. Kiekvienas „Maisto bankui“ paaukotas euras virsta 15 porcijų valgio.

ŠIRDINGAI DĖKOJAME UŽ PAGALBĄ!