Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Skalbyklėlė vargdieniams

Atgal

Skalbyklėlė vargdieniams

Projektu siekiama žmonėms, neturintiems pastovios gyvenamos vietos ar tinkamų sąlygų namuose, suteikti galimybę nemokamai išsiskalbti drabužius, patalynę, rankšluosčius. Vilniuje tai yra viena iš nedaugelio vietų, kur nepasiturintys žmonės gali ateiti ir išsiskalbti savo rūbus bei patalynę.

Šv. Kryžiaus namai nuo pat įsikūrimo pradžios siekė pagelbėti vargstantiems žmonėms. Programoje „Šviesa“ renkasi žmonės, išgyvenantys ne tik skurdą, bet ir socialinę atskirtį, vienišumą bei uždarumą. Atsiradus galimybei išsiskalbti rūbus, didėjo mūsų grupės ratas. Pamatėme, kad ir per šią paslaugą galime burti vargstančius žmones ir kviesti juos į pastovius užsiėmimus, kurių metu jie turi galimybę būti išklausyti, priimti tokie, kokie jie yra, bei būti pamaitinti. Gyvendami ilgalaikiame skurde, žmonės pamažu prisitaiko ir pripranta prie ne visada higieniškų sąlygų. Tad skalbyklėlės paslauga jiems duoda ne tik švarą, bet ir suteikia asmeninio orumo (turi galimybę švariai ir gaiviai atrodyti kitų žmonių tarpe).

Projekto tikslai:
• Teikti skalbimo paslaugas vargstantiems. Švari apranga ir patalynė padeda išvengti užkrečiamų ligų plitimo, nemalonaus kvapo, suteikia asmenims deramą komfortą ir mažina socialinę atskirtų.
• Ugdyti žmonių atsakomybę bei pagarbą susitarimui ar sutartam laikui. Dauguma skalbyklėlės klientų yra nedirbantys asmenys ir jų laiko sąvoka neturi įpareigojančio apibrėžimo. Mūsų turima patirtis parodė, kad reikia nurodyti konkrečias valandas, kada skalbiniai yra išduodami. Norime tokiu būdu ugdyti žmonių laiko planavimo ir pagarbos dirbantiesiems įgūdžius.
• Mažinti skalbyklėlės klientų bei „Šviesos“ grupės narių socialinę atskirtį. Vienas iš mūsų turimų resursų - pasišventę savanoriai, kurie budi prie langelio ar ateina pagelbėti užsiėmimų metu. Būdami tarpe ar su šiais savanoriais žmonės turi galimybę kitokiam bendravimui.
• Ugdyti „Šviesos“ grupės narių higienos įgūdžius, teikiant jiems žinių ir švaros priemones, suteikiant galimybę sveikai ir švariai maitintis.

Skalbyklėle ne vienerius metus teikia paslaugas, tačiau asmenų, norinčių pasinaudoti šiomis paslaugomis, skaičius tik auga. Šiuo projektu norime užtikrinti galimybę išsiskalbti visiems, kuriems ši paslauga yra būtina, tačiau sunkiai prieinama. Žmogus, atėjęs į skalbyklą, gauna ir kitas jam reikalingas paslaugas, o jei jų nėra – socialinis darbuotojas nukreipia ten, kur jos bus suteiktos.