Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Skaidrius rinkimus užtikrink pats - prisidėk prie "Baltųjų pirštinių"

Atgal

Skaidrius rinkimus užtikrink pats - prisidėk prie "Baltųjų pirštinių"


Didelio masto balsų pirkimas rinkimų į Seimą metu ne tik sukėlė pasipiktinimo audrą visuomenėje, bet ir paskatino aktyvius piliečius imtis prevencinių veiksmų. Staiga susibūrusi, 2012m. spalio mėn. startavo pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“, kuri suteikė galimybę visiems piliečiams užkirsti kelią galimam balsų pirkimui antro etapo rinkimų į Seimą metu.

“Baltųjų pirštinių” akcijoje 2012m. Spalio 28d. dalyvavo apie 700 pilietiškai nusiteikusių šalies gyventojų, kurie savanoriškai budėjo 34-iose (iš 71) rinkimų apygardose. Akcijos dalyviai užfiksavo kelias dešimtis rinkimų pažeidimų ir taip tą dieną padėjo užkirsti kelią balsų pirkimui ir kitiems nesąžiningiems rinkimų veiksmams ne vienoje apylinkėje.

Susitikusi su "Baltosiomis pirštinėmis", Prezidentė sakė: "„Užkirsti kelią perkamai demokratijai gali tik mūsų visų pilietiškumas. Skaidrūs rinkimai - kiekvieno mūsų atsakomybė. Jeigu norime sąžiningai dirbančios valdžios - netoleruokime balsų pirkimo, nesileiskime papirkinėjami. Susitelkime ir kartu kovokime už Lietuvą be politinės korupcijos". Žurnalas “Veidas” piliečius su baltomis pirštinėmis išrinko 2012 Metų žmonėmis.

Ar žinai, kad Lietuvos jaunimas sąžiningumą laiko viena svarbiausių vertybių gyvenime? Deja, Korupcijos suvokimo lentelėje Lietuva užima 48 vietą tarp 176 pasaulio šalių. Ar sutinki, kad mūsų ateitis yra mūsų pačių rankose?

Mūsų laukia pakartotiniai, nauji rinkimai. Tavo parama reikalinga tam, kad 2013m. Kovo 3 ir 17 dienomis vyksiantys pakartotiniai trijų Seimo narių rinkimai Biržų-Kupiškio, Ukmergės ir Zarasų-Visagino apygardose būtų sąžiningi. „Baltųjų pirštinių“ savanorių komandos yra pasiryžusios budėti šiose apylinkėse rinkimų dienomis. Didelė dalis “Baltųjų pirštinių” savanorių – susitelkusi didmiesčiuose, pasiryžusi vykti stebėti rinkimus Biržuose, Kupiškyje, Ukmergėje, Zarasuose ir Visagine, tačiau - ne visada turinti tam finansinių galimybių. Todėl neturintys galimybių būti "Baltųjų pirštinių" gretose stebint pakartotinius rinkimus yra kviečiami prisidėti prie „Baltųjų pirštinių“ pilietinės iniciatyvos finansine auka.

Iniciatyvą globoja organizacija: VšĮ "Mes Darom".

Parama bus skirta “Baltųjų pirštinių” savanorių, dalyvių ir koordinatorių kelionėms į rinkimų apygardas Biržuose, Kupiškyje, Ukmergėje, Zarasuose ir Visagine, įvairiomis komunikacijos priemonėmis burti aktyvius atsakingus piliečius, “apginkluoti” juos baltomis pirštinėmis ir atidžiai vykdyti prevencinę kovą su galimu rinkėjų balsų pirkimu. Prisidėk kuo gali, tapk “Baltųjų pirštinių” pilietinio judėjimo dalimi!