Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Skaidrius 2015 m. rinkimus užtikrink pats - prisidėk prie "Baltųjų pirštinių"

Atgal

Skaidrius 2015 m. rinkimus užtikrink pats - prisidėk prie "Baltųjų pirštinių"

Didelio masto balsų pirkimas rinkimų į Seimą metu ne tik sukėlė pasipiktinimo audrą visuomenėje, bet ir paskatino aktyvius piliečius imtis prevencinių veiksmų. Staiga susibūrusi, 2012 m. spalio mėn. startavo pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“, kuri suteikė galimybę visiems piliečiams užkirsti kelią balsų pirkimui tuometinių rinkimų į Seimą antro etapo ir vėliau vykusių LR Prezidento rinkimų bei rinkimų į Europos Parlamentą metu.

2014 m. buvo aktyviai stebėtas priešrinkimis laikotarpis, o gegužės 11 d. LR Prezidento rinkimų I turo metu, „Baltųjų pirštinių” akcijos savanoriai budėjo 900-uose (iš 2004) rinkimų apygardų. Gegužės 25 d. „Baltųjų pirštinių” savanoriai stebėjo ir II rinkimų turą, sutapusį su rinkimais į Europos Parlamentą: stebėtos 1 300-ai (iš 2004) rinkimų apygardų.

2014 m. rinkimų laikotarpiu „Baltosios pirštinės“ gavo 371-ą pranešimą apie galimus rinkiminės tvarkos pažeidimus, 49 iš jų buvo perduoti Vyriausiajai rinkimų komisijai, o 6 - policijai. „Baltųjų pirštinių“ veikla lėmė tai, kad buvo duoti 7 įspėjimai dėl darbo rinkimų komisijoms, 2 įspėjimai dėl netinkamai pažymėtos politinės agitacijos rinkimų štabams, pritaikytos 2 piniginės nuobaudos. Trys skundai šiuo metu dar laukia teismo, kiti 3 skundai buvo išspręsti rinkimų dieną.

Susitikusi su „Baltosiomis pirštinėmis", Prezidentė sakė: „Užkirsti kelią perkamai demokratijai gali tik mūsų visų pilietiškumas. Skaidrūs rinkimai - kiekvieno mūsų atsakomybė. Jeigu norime sąžiningai dirbančios valdžios - netoleruokime balsų pirkimo, nesileiskime papirkinėjami. Susitelkime ir kartu kovokime už Lietuvą be politinės korupcijos".

Piliečių suteikta parama jau yra įgalinusi „Baltųjų Pirštinių" savanorius vykti iš didmiesčių į rinkimų apygardas ir stebėti rinkimus, kad šie būtų sąžiningi. Dėkojame aukojusiems piliečiams.

Kviečiame visus neabejingus Lietuvos piliečius prisijungti prie „Baltųjų pirštinių" savanorių tinklo. Neturintys galimybių tiesiogiai dalyvauti „Baltųjų pirštinių" veikloje yra kviečiami prisidėti prie „Baltųjų pirštinių“ pilietinės iniciatyvos finansine auka.

Parama bus skirta 2015 m. pavasarį vyksiančių LR savivaldybių tarybų rinkimų stebėjimui. Parama reikalinga padengti savanorių kelionių kuro išlaidas į visas Lietuvos savivaldybes, aprūpinti savanorius komunikacijos priemonėmis, burti aktyvius atsakingus piliečius Lietuvos regionuose, apmokyti ir „apginkluoti” juos reikalingomis priemonėmis efektyviai kovai su korupcija. Parama bus skirta įgalinti „Baltųjų pirštinių" savanorius vykdyti aktyvią pilietinę kovą su politine korupcija.

Prisidėk kuo gali, tapk „Baltųjų Pirštinių” pilietinio judėjimo dalimi!