Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Siųsk virtualias šypsenas vaikams ligoninėse

Atgal

Siųsk virtualias šypsenas vaikams ligoninėse

Kasmet „RAUDONŲ NOSIŲ“ klounai aplanko daugiau nei 20 000 vaikų visoje Lietuvoje. Reaguodami į susiklosčiusią situaciją gydytojai klounai vizitus ligoninėse tęsia virtualiai - didžiausiose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ligoninėse gulintys ligoniukai gali susisiekti su klounais vaizdo skambučiais iš savo mobiliųjų įrenginių ir asmeniškai pabendrauti. Artimiausiu metu planuojama, kad virtualia „Klounų linija“ galės susisiekti ir kitų miestų mažieji pacientai.

Žaismingas ir teatralizuotas klounų bendravimas palengvina mažųjų pacientų sveikimo procesą ir veikia kaip emocinė higiena. Užmegzti nuoširdų ryšį su vaiku nuotoliniu būdu tikras iššūkis „RAUDONŲ NOSIŲ“ aktoriams. Vos per savaitę sutelkę visas pajėgas į virtualią “Klounų liniją”, klounai pasirengę ir toliau skaidrinti mažųjų ligoniukų kasdienybę šiuo trapiu ir įtemptu metu.

TU gali padėti sergantiems vaikams šypsotis! PRISIDĖK

ISTORIJA IŠ LIGONINĖS:

„Tądien pradėjome kaip visuomet: sesučių poste teiravomės, kur galime užeiti. “Neikite tik į 10 palatą”, – sakė viena jų. „Kodėl?“, – susidomėjome. „Mergaitė nereaguoja, daug įvairių sutrikimų“, – paaiškino. Mano ir partnerės žvilgsniuose turbūt akivaizdžiai spindėjo viltis, nes kita sesutė tarė: “Nors… pabandykite…”. Tai buvo ženklas, kad privalome padaryti daugiau nei tik pabandyti.

Vizito metu aplankėme daug vaikų, artėjant prie 10 palatos mano ir Klaros jėgos jau buvo šiek tiek nusilpę. Bet juk viltis dega visada! Pasibeldėme ir atsargiai atidarėme 10-as duris. Čia sėdėjo susirūpinusi mama: „Emilija, turbūt, Jūsų bijos…”. Emilija, kuri tuo metu žiūrėjo filmuką, neaiškiai pasimuistė. Susižvalgėme: “Galbūt ji tikrai bijo“? Atsitraukiau tolėliau. „Klara, tegul tavo draugas Rodžeris pasisveikina su Emilija“,– tariau. Mergaitė nedrąsiai įsitraukė į žaidimą su Klaros pliušiniu žaisliuku. Kaip džiaugsmo salvę išpūčiau muilo burbulų virš jų galvų. Emilijai jie taip patiko, kad ji pradėjo plasnoti rankutėmis kaip paukščiukas, rodės tuoj su visa lova pakils į orą. Mama negalėjo patikėti, kad Emilija sureagavo taip išraiškingai. O man tai buvo dar vienas įrodymas, kad magija slypi paprastuose dalykuose”,- dalinasi klounė Lelija.

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ skleidžia šypsenas ir juoką šalies vaikų ligoninėse, vaikų sanatorijose vykdo kūrybines “Cirko paciento” dirbtuves, “Keliaujantis klounų orkestras” lanko proto ar kompleksinių negalių bei raidos sutrikimų turinčius mažuosius. „RAUDONOS NOSYS“ gyvuoja 10-tus metus ir jau pradžiugino beveik 140 tūkst. vaikų.