Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Šilti apsilankymai pas vienišus senjorus

Atgal

Šilti apsilankymai pas vienišus senjorus

Vytautas, kuris jau sunkiai mato, tačiau su savanore eina pasivaikščioti kiekvieną savaitgalį. Aldona, kuri neseniai neteko vyro ir jautėsi itin vieniša iki kol sutiko mūsų savanorę Laurą, kurią vadina angelu. Bronius, kuris ilgą laiką neiškėlė kojos iš senjorų globos namų, iki kol sutiko bendraamžį Petrą, su kuriuo nuvyko net iki Molėtų observatorijos. Eligija, kuri sunkiai vaikšto pati, tačiau su savanore nori nueiti net iki Katedros aikštės. Dvi puikios senjorės Liucija ir Ona, kurios sukūrė draugystę būtent savanorystės pagalba ir dabar kartu mezga, užsiiminėja rankdarbiais ir geria kavą. Zenonas, kuris, mirus žmonai, nežinojo net kaip užsirašyti pas gydytoją ir dabar mokosi visko kartu su savanore Vilija. Visos šios istorijos – tik maža dalis didelės senjorų ir savanorių bendruomenės, kurie rado vieni kitus ir nuo to laiko jaučiasi nebe tokie palikti.

Lietuvoje nuolat auga vyresnio amžiaus žmonių, kurie gyvena vieni, skaičius ir aštrėja vienatvės problema. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus programa „Šilti apsilankymai“ jau penktus metus stengiasi ieškoti gilaus emocinio ryšio ir bendravimo kokybės, kad vieniši vyresnio amžiaus žmonės jaustųsi visaverčiais mūsų visuomenės nariais, vėl norėtų rūpintis savimi, įsilieti į bendruomenės gyvenimą.

Šiltų apsilankymų programa šiuo metu lanko 2 400 senjorų visoje Lietuvoje, tačiau ji taip pat plečiasi ir nori atliepti vienišų senjorų ne tik miestuose, bet ir miestų rajonuose, poreikius.

Šiuo projektu taip pat norima pasiekti senjorus regionuose bei suteikti jiems priemonių ir reikalingų įrankių leisti laiką su savanoriu kuriant, užsiimant menine veikla bei skatinant naudotis dar išlikusiais smulkiosios motorikos įgūdžiais.

Šio projekto dėka bus galima sukurti 200 naujų draugysčių tarp vyresnio amžiaus žmonių ir LRK savanorių, iš kurių 100 – ne miestų vietovėse.

4 800 draugysčių vizitų metu, LRK savanoriai rūpinsis vienišais seneliais: suteiks nuoširdų dėmesį lankydami senelius namuose ir galimybę kartu piešti, kurti ir žaisti.

Internetinė bankininkystė
Paysera
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Internetinė bankininkystė
Daugiau Uždaryti
Internetinė bankininkystė
Paysera
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis