Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Šiltas maistas senoliams į namus

Atgal

Šiltas maistas senoliams į namus

Ar esate kada nors susimąstę, ką reiškia vienas dubenėlis sriubos? O jei tame dubenėlyje šalia visų įprastinių ingredientų randi tai, kas neįkainojama – rūpestį, paguodą, meilę?

Vyresnės kartos žmonės šiam pasauliui jau atidavė savo duoklę – jie dirbo, kūrė, stengėsi, dėjo pamatus dabartinei kartai, todėl dabar mūsų pareiga jais pasirūpinti. Vieniši, senyvo amžiaus asmenys dėl sveikatos problemų ar tiesiog dėl jėgų stygiaus dažnai nebegali pasirūpinti sveika mityba, todėl ant jų stalo atsiduria nepilnavertiškas maistas. Kasdien sulaukti šilto maisto jiems yra didžiulė dovana ir palengvinimas. O kur dar kasdienis dėmesys: apsilankantis rūpestingas savanoris ne tik atneša maisto, bet ir pakalbina, paguodžia, suteikia džiaugsmo dienoje, nes daugumai senolių tai būna vienintelis žmogus, kuris tą dieną jį aplankė, o atneštas maistas – vienintelis šiltas patiekalas jo skrandžiui.

Pasauliui susidūrus su pandemija ir jos atneštais iššūkiais, atsivėrė naujos visuomenės žaizdos, todėl mes – VšĮ „Namai visiems“ – pasirinkome padėti esantiems šalia mūsų. Atskirti, izoliuoti savo namuose, negalintys susitikti su savo giminaičiais, senyvo amžiaus asmenys jautėsi dar labiau vieniši. Todėl maisto pristatymo į namus paslauga visais atžvilgiais tapo dar reikalingesnė.

Mūsų tikslas – paprastas, bet esminis: pasirūpinti, kad aplink mus gyvenantys senyvo amžiaus asmenys gautų ne tik šilto maisto, bet pajustų meilę, dėmesį ir rūpestį iš savo bendruomenės narių. Siekiame spręsti senyvo amžiaus asmenų socialines problemas, suteikiant jiems nemokamo maitinimo pristatymo į namus paslaugą, taip gerinant ne tik jų gyvenimo kokybę, bet prisidedant ir prie emocinės bei psichologinė jų būsenos stiprinimo.