Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Šilta kasdieninė draugystė su vienišais seneliais

Atgal

Šilta kasdieninė draugystė su vienišais seneliais

87 metų močiutė Stanislava pasakoja:

Mano vyras mirė prieš daug metų, sūnų palaidojau prieš trejus, anūkas įsikūręs Anglijoje, todėl jau seniai jo nemačiau. Esu vieniša, iš namų išeiti negaliu, todėl bijojau, kad jaunai savanorei su manimi bus nuobodu. Kad vieną kartą ateis ir daugiau nebegrįš...

Vienišumo problema yra tapusi masiniu reiškiniu. Vyresnių kaip 65 metų amžiaus žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono ir kasmet vis daugėja. Kas trečias tokio amžiaus žmogus gyvena vienas. Kai kurie seneliai neišeina iš namų ištisus metus.

Ponia Stanislava viena iš šimtų tūkstančių vienišų senelių, nebegalinčių pasirūpinti savimi. Jūs galite tai pakeisti. Padėkite mums lankyti Stanislavą ir kitus senelius, paremkite „Šiltų apsilankymų“ programą.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus programa „Šilti apsilankymai“ jau antrus metus padeda spręsti vyresnio amžiaus žmonių vienišumo problemą Lietuvoje.
VERTĖ SENELIUI: 100 valandų tinkamai paruošto ir motyvuoto savanorio nuoširdaus dėmesio, rūpesčio ir kokybiško emocinio palaikymo ištisus metus.

Karantino situacija privertė gyvus susitikimus nutraukti, tačiau nuotoliniu būdu bendraujama nuolat, kartais ir keletą kartų per dieną. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai jau išsiaiškino, kokios pagalbos karantino laikotarpiu reiks seneliams ir juos globos. Atlikta apklausa parodė, kad dažnesnis skambinimas, pasirūpinimas iki durų atnešamu maistu ir vaistais suteikia saugumo jausmą ir pozityvias mintis, kad viskas sklandžiai praeis.

Aukok.lt projektas yra svarbi „Šiltų apsilankymų“ programos dalis, kurio pagrindinis tikslas: 2000 šiltų apsilankymų pas vienišus senelius.