Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

„Sidabrinė linija“: žmogui reikia žmogaus

Atgal

„Sidabrinė linija“: žmogui reikia žmogaus

Liūdna statistika rodo, kad iš daugiau nei pusės milijono Lietuvoje gyvenančių vyresnio amžiaus žmonių, kas trečias yra visiškai vienas, be šeimos ar artimųjų. Dažnas iš jų ištisus mėnesius neturi su kuo pabendrauti nei gyvai, nei telefonu.

„Sidabrinė linija“ – tai nemokama draugystės ir bendravimo telefonu linija, kuri jau daugiau nei du metus mažina garbaus amžiaus žmonių vienišumą, atskirtį ir izoliaciją.

„Sidabrinėje linijoje“ užsiregistravusių senolių skaičius artėja link 2 tūkstančių. Pokalbiai su bendraminčiais leidžia jiems ir vėl pasijausti svarbiais ir reikalingais, pradžiuginti vienas kitą „labu rytu“, pasidalinti dienos džiaugsmais ar net kartu išgerti puodelį arbatos. Tačiau įsivaizduokite, kiek dar Lietuvoje yra vyresnio amžiaus žmonių, kurie yra priversti gyventi vienatvėje. Jų dienos slenka liūdnos ir vienodos, nes šalia nėra nieko, kas padarytų jas kitokias.

Vyresnio amžiaus žmonių skaičiui Lietuvoje ir toliau augant, augti kartu turi ir „Sidabrinė linija“.

Vienam senoliui užtikrinti reguliarius kassavaitinius pokalbius su bendraminčiu ištisus metus kainuoja 120 eurų. Į šią sumą įeina 800-osios linijos ir skambučių centro išlaikymas, ryšių išlaidos, „Sidabrinės linijos“ viešinimas, savanorių pritraukimas ir jų apmokymas.

Jūsų dėka dar daugiau vienišų senolių galės nemokamai bendrauti telefonu su „Sidabrinės linijos“ savanoriais. Ačiū, kad aukojate ir dovanojate bendravimo džiaugsmą labiausiai jo pasiilgusiems!