Ar žinote, kaip vyksta vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, gydymas? Dažniausiai chemoterapijos vaistai patenka lėtai lašėdami.
Lašas po lašo kapsi vaistai. Chemoterapija. Taip kapsi valandą, dieną ar net ilgiau. Tūkstančiai vienodų lašų, kad gydymas būtų tikslus.
Deja, taip nutinka, kad technika, dozuojanti vaistus, sensta. Tada ir lašų gali būti per daug ar per mažai. Tik dalis šiuo metu VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės vaikų onkohematologijos centre naudojamos tūrinių infuzinių ir švirkštinių pompų yra šiuolaikiškos, jų neužtenka visiems skyriuje gydomiems vaikams. Likusi įranga yra techniškai pasenusi, dažnai genda, jų techninis aptarnavimas yra brangus.
Sulaukėme laiško, kuriuo norime pasidalinti su Jumis:
„Artėja Šv. Kalėdos... Šiais metais mūsų šeimai jos kitokios... Rugsėjo pradžioje mūsų 9 metų sūnui buvo nustatyta ūmi mieloblastinė leukemija – diagnozė, kuri apvertė mūsų šeimos gyvenimą aukštyn kojomis. Pasakoti, kiek tenka iškentėti mažiems didvyriams, neužtektų dienos. Bet vaikai yra nepaprastai stiprūs ir drąsūs, o mes, tėvai, tikime, kad visi kartu įveiksime šį išbandymą. Nuo rugsėjo mes gydomės VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės vaikų onkohematologijos centre. Čia nuostabus personalas, draugiška aplinka, profesionalus gydymas. Ir mūsų sūnus, ir visi kiti čia besigydantys vaikai labai priklausome nuo chemoterapinio gydymo, kuris yra apskaičiuojamas individualiai kiekvienam vaikui. Aš kalbu apie specialias infuzines sistemas, kurios mililitrų tikslumu apskaičiuoja vaistų dozes. Kadangi jos dirba paromis, jos susidėvi, tai natūralus procesas. Labai norėtųsi, kad kiekvienas vaikas gautų jam nustatytą gydymą mililitrų tikslumu. Tai gyvybiškai svarbu ir labai palengvintų vaikams, tėveliams ir personalui gyvenimą. O Kalėdos... jos tikrais ateis! Ir šiais metais, mes tikime, kad jos bus STEBUKLINGOS!“
Tikime, kad kartu surėmę pečius ir susikabinę už rankų galime padėti, kad lašai būtų tikslūs.