Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Saugi mokykla

Atgal

Saugi mokykla



„Visi ignoruoja mane, jiems esu visiškas niekas...“; „Vienas bendraklasis iš manęs tyčiojasi, daužo mane... Būna, jog grįžtu namo ir galvoju, kaip būtų gera dabar imti ir išnykti iš šio pasaulio. Tuomet niekas manęs nebeskriaustų.“; „Dėl patyčių, kurios peraugo į žiaurų smurtą, sūnus gali miegoti tik pusiau sėdėdamas, jo miego ir būdravimo ritmas visiškai sutrikęs, nes naktimis jį dažnai kamuoja nemiga iki pat paryčių...“

Tokios istorijos yra Lietuvos mokyklų kasdienybė. Mokyklose vaikai vis dar yra nesaugūs, tampa smurto aukomis, o tai palieka neigiamą pėdsaką visam vaiko gyvenimui. Dėl patyčių vaikai ryžtasi ir desperatiškiems žingsniams – žaloja save arba nusižudo. Deja, mokyklos nėra tinkamai parengtos sėkmingai spręsti patyčių problemą, per mažai dėmesio skiriama mokinių atsakomybės, pagarbos, tinkamo bendravimo ugdymui. Neretai mokyklos slepia netgi žiaurius patyčių atvejus. VO „Gelbėkit vaikus“ šią problemą siekia spręsti, įgyvendindama projektą „Vaikų grupės prieš smurtą“, kai patys mokiniai yra mokomi tinkamai bendrauti ir padėti savo draugams, o mokyklos bendruomenei padedama sėkmingai spręsti patyčių problemą ir neslėpti įvykių, kurie dažnai tampa vaiko gyvenimo tragedija. Tokios grupės yra vienintelis patyčių ir smurto mokyklose prevencijos modelis Baltijos šalių regione.

Apie projektą. Projekto metu 60 vaikų ir 25 specialistai, dirbantys su vaikais mokyklose, bus paruošti savarankiškai ir sėkmingai spręsti patyčių problemą ir kurti saugią mokyklos aplinką. Projektas padės skatinti visą mokyklos bendruomenę prisiimti atsakomybę už tai, kas vyksta mokykloje, ir vengti nuslėpti rizikingas situacijas. Šiam tikslui bus organizuota 3 dienų edukacinė stovykla, kurioje dalyvaus vaikai ir su jais dirbantys asmenys iš 7 savivaldybių (Vilniaus, Jurbarko, Šiaulių, Šakių, Anykščių, Kupiškio, Šilutės) – 27 mokyklų.

Stovyklos dalyviai kiekvieną dieną dirbs su profesionaliais lektoriais, kurie mokys vaikus ir specialistus žinių ir įgūdžių, kaip spręsti patyčių problemą mokyklose ir kurti saugią mokyklos aplinką, padės sukurti prevencinius planus dėl patyčių sprendimo, kuriuos vėliau dalyviai įgyvendins savo mokyklose.

Vaikai mokysis, kaip būti aktyviems ir neabejingiems susidūrus su smurtu ir patyčiomis, kaip bendrauti, padėti skriaudžiamajam, laikytis pareigų ir pagarbos šalia esančiam mokiniui.

Parama bus skiriama vaikų ir su jais mokyklose dirbančių specialistų edukacinei stovyklai organizuoti (apgyvendinti, maitinti); lektorių darbui apmokėti; priemonėms, reikalingoms vaikų ir specialistų mokomosioms sesijoms edukacinės stovyklos metu, įsigyti; projektui administruoti.