Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Rožinis autobusėlis „Nedelsk!“ ir vėl kelyje (2010.02-2011.10)

Atgal

Rožinis autobusėlis „Nedelsk!“ ir vėl kelyje (2010.02-2011.10)

1300 naujų susirgimų ir 500 mirčių kiekvienais metais – tokia negailestinga krūties vėžio statistika mūsų šalyje. Daugiausiai moterų gyvybių nusinešanti onkologinė liga gali būti efektyviai gydoma ir įveikiama, jeigu diagnozė nėra pavėluota. Po 8 m. aktyvios sveikatinimo projekto „Nedelsk“ veiklos, moterų mirtingumo nuo krūties vėžio kreivė Lietuvoje ėmė leistis žemyn. Ir tai įkvepia žengti tolyn, juk mažiausiai 5-6 tūkst. moterų šiandien jau serga krūties vėžiu, tik to dar nežino...

Apie projektą. „Nedelsk” – tai švietėjiška kampanija prieš krūties vėžį. Nedelsk simboliu tapusiu „Rožinio kaspino“ autobusėliu keliauja 2 onkologai (mamologas ir radiologas), kurie moko moteris savityros, suteikia nemokamas konsultacijas ir tikrina dėl krūties vėžio, bei Nedelsk koordinatoriai, kurie supažindina su krūties vėžio požymiais, rizikos faktoriais, moko surasti navikus krūtų muliažuose, dalina informacinius lankstukus. Nemokamai patikrinta jau daugiau nei 64 000 moterų: kas 5 moteriai randama gerybinė krūtų liga, kurias labai svarbu stebėti, 1 iš 100 – vėžio ženklai. Projektas pakreipė daugiau nei 600 moterų likimus, kurios “Nedelsk” autobusėlyje sužinojo sergančios krūties vėžiu. Daugumai moterų tai – išgelbėtos gyvybės ar gerokai prailginti gyvenimo metai.

Parama skirta rožinio autobusėlio kuro išlaidoms padengti (patikroms reikalingas echoskopas buvo gautas panaudai, o rožinis autobusėlis įsigytas iš kitų lėšų). Patikros ir sveikatinimo renginiai organizuoti socialinės atskirties grupėse ir labiausiai nutolusiose nuo onkologijos centrų vietovėse.