Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Psichologinė pagalba kiekvienam (2009.09-2011.03)

Atgal

Psichologinė pagalba kiekvienam (2009.09-2011.03)

Per 2009 metus beveik dvigubai padaugėjo skambučių iš žmonių, galvojančių apie savižudybę. Krizės ištiktiems žmonėms reikia mūsų pagalbos. Parama, surinkta per aukok.lt, skirta skubiai, nemokamai psichologų konsultacijai (be išankstinės registracijos) krizės ištiktiems asmenims.

Apie projektą: Šio projekto pagrindinis tikslas buvo teikti skubią kvalifikuotą nemokamą psichologų pagalbą krizę išgyvenantiems, apie savižudybę galvojantiems ar komplikuotas netektis (sielvarto krizę) patyrusiems žmonėms ir jų artimiesiems.

Kodėl svarbu pasiūlyti greitai prieinamą nemokamą psichologinę paramą krizinio išgyvenimo metu? Kriziniai jausmai – labai sunkūs ir intensyvūs. Nuo to, kaip išgyvenama ir įveikiama krizė, priklauso žmogaus sveikata ir gyvenimo kokybė vėliau. Psichologinė parama krizinio išgyvenimo metu padeda išgyventi krizinę situaciją, didina tikimybę, kad krizė bus įveikta, ir sumažina neigiamų pasekmių riziką. Neįveikus psichologinės krizės, atsiranda įvairūs sveikatos sutrikimai – kūno ir psichikos ligos, psichologinės problemos, gali atsirasti priklausomybė nuo alkoholio, narkotikų, neretai padidėja savižudybės rizika. Lietuvoje krizių įveikimo skubios ir nemokamos psichologinės paslaugos žmonėms yra dar labai mažai prieinamos, o poreikis joms yra labai didelis. Ypač tai tampa akivaizdu pastaruoju metu, kai savižudybių skaičius nemažėja, – daug žmonių nesugeba prisitaikyti prie permainų, kurias atneša ekonominė krizė.

Už aukok.lt svetainėje surinktas lėšas buvo suteiktos 94 nemokamos pirminės konsultacijos, įvyko 144 klientų priėmimai. Nuo 2010 m. vidurio budintys psichologai pradėjo atsakinėti į gaunamus elektroniniu paštu laiškus. Per šį laikotarpį psichologai parašė 25 atsakymus į gautus laiškus.