Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Praskaidrinkime onkologinėmis ligomis sergančių vaikučių kasdienybę 2016

Atgal

Praskaidrinkime onkologinėmis ligomis sergančių vaikučių kasdienybę 2016

Pagrindinės veiklos, susijusios su vaikų onkologinėmis ligomis, orientuotos į įrangos ir vaistų įsigijimą. Tai labai reikalinga, tačiau nepakankama. Patirtis rodo, kad dauguma vaikų nori ir dvasiškai tobulėti. Dažnai šių vaikų kultūrinis ugdymas, emocinis, dvasinis palaikymas „užgula“ tik sergančių vaikų tėvų pečius. Vaikai, kovojantys su onkologinėmis ligomis, deja, yra izoliuoti, stokoja kultūrinio ir išorinio bendravimo, galimybės išreikšti save.

Projektas „Gėrio menas“ - tai ilgalaikės edukacinės–kūrybinės dirbtuvės vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis. Projektas vykdomas Vilniaus Universitetinėje vaikų ligoninėje ir LSMU ligoninės Kauno klinikų vaikų ligų klinikoje. Projekto tikslas – įvairių sričių menininkų pagalba organizuoti ilgalaikes edukacines–kūrybines dirbtuves sergantiems vaikams, siekiant ugdyti jų saviraišką bei užtikrinti jų aktyvų ir pilnavertį dalyvavimą kultūriniame gyvenime. Edukacinės dirbtuvės vykstą kiekvieną savaitę, tad nuo sausio iki gruodžio vaikai turi nuolatinius užsiėmimus, kurių per metus suorganizuojama apie 120.

Jau šeštus metus vykdomas projektas sulaukė didelio ligoniukų ir jų tėvelių susidomėjimo, aktyvaus palaikymo bei dalyvavimo rengiamose dirbtuvėse. Vedamų dirbtuvių metu jiems padedama „primiršti“ sunkią ligą, pasitikėti savo jėgomis, tikėti gėrio pergale. Taip skatinamas optimizmas, džiaugsmas ir posityvus mastymas, pasak medicinos specialistų, pagerina gydymo ir gijimo procesą.