Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Praskaidrinkime onkoligoniukų kasdienybę

Atgal

Praskaidrinkime onkoligoniukų kasdienybę

Pagrindinės veiklos, susijusios su vaikų onkologinėmis ligomis, orientuotos į įrangos ir vaistų įsigijimą. Tai būtina, tačiau, deja, vien to nepakanka. Gydantis labai svarbi psichologinė ligonio būsena. Be to, patirtis rodo, kad šalia to vaikams privalu dvasiškai tobulėti, ir jie to geidžia. Dažnai šių vaikų kultūrinis ugdymas, emocinis, dvasinis palaikymas užgula tik sergančių vaikų tėvų pečius. Vaikai, besigydantys onkologines ligas, deja, yra izoliuoti, stokoja kultūrinio ir išorinio bendravimo, galimybės vystytis ir išreikšti save.

Projektas „Gėrio menas“ - tai ilgalaikės edukacinės – kūrybinės dirbtuvės vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis. Projektas vykdomas Vilniaus Universitetinėje vaikų ligoninėje ir LSMU ligoninės Kauno klinikų vaikų ligų klinikoje. Projekto tikslas – įvairių sričių menininkų pagalba organizuoti ilgalaikes edukacines–kūrybines dirbtuves sergantiems vaikams, siekiant ugdyti jų saviraišką bei užtikrinti aktyvų, pilnavertį dalyvavimą kultūros erdvėje. Edukacinės dirbtuvės vykstą kiekvieną savaitę, tad nuo sausio iki gruodžio vaikai lanko nuolatinius užsiėmimus, kurių per metus suorganizuojama per 120.

Jau devintus metus vykdomas projektas sulaukė didelio ligoniukų ir jų tėvų susidomėjimo, aktyvaus palaikymo bei dalyvavimo rengiamose edukacijos dirbtuvėse, kurių pagalba jiems psichologiškai palengvinama sunkios ligos gydymo eiga, inicijuojamas pasitikėjimas savo jėgomis ir viltis pasveikti. Taip skatinamas optimizmas, džiaugsmas bei pozityvus mastymas, kas, pasak medicinos specialistų, ženkliai pagerina gydymo ir gijimo procesą.

Šiais metais numatomos veiklos:

• Kultūrinės edukacinės dirbtuvės su įvairių sričių menininkais.
• Lietuvos etnokosmologijos muziejaus edukacinės dirbtuvės, kurių metu vaikai supažindinami su dangaus kūnais, visata, kosmonautų gyvenimu.
• VšĮ VYTA dėka bus supažindinama su keramika, kaip viena iš seniausių dailės rūšių; pynimu iš šiaudų ir amato atsiradimo istorija bei medžiagų pasiruošimo būdais; kaligrafija ir grafika, jų technika, galimybėmis bei naujovėmis; spalvotų smėlio mandalų kūrimu; ebru menu, piešimo ant vandens technika.
• „Stalo teatro“, šešėlių teatro „Budrugana“, Kazio Binkio ir lėlių teatrų kūrybinių edukacinių dirbtuvės, kurių metu supažindama su grafoprojektorių technikos kūrimo teatru, skatinama animuoti įvairius daiktus, kuriant mažas pasakėles, išmokoma šešėlių teatro technikos, supažindinama su jų istorija, rūšimis bei kuriamos pasakos. Taikant teatrinę improvizaciją, scenos judesį ir garslo elementus skatinamas kūrybiškumas, bendravimas.
• MB „Sferinio kino“ edukaciniai filmai, supažindinantys su supančia aplinka, povandeniniu pasauliu ir t.t. Filmai pritaikyti pagal vaikų amžiaus grupes.
• nemokami svetingumo komplekse „Monte Pacis“ 2 renginiai „Menas gydo“.
• nemokami pasirodymai Vilniaus vaikų „Santaros“ ligoninės vidiniame kieme, skirti visiems besigydantiems vaikams.