Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Pirk dramblį 2014

Atgal

Pirk dramblį 2014

,,Pirk dramblį“ – tai socialinis paramos projektas, skirtas padėti Kauno zoologijos sodui. Ši akcija startavo 2013 m. garsiai prabilus apie opiausias šio sodo problemas, o taip pat subūrus stiprią žymių žmonių palaikymo komandą, projektas sulaukė milžiniško visuomenės dėmesio bei palaikymo. Ir nors projekto metu žmonių gerumo dėka buvo suaukota per 400 tūkst. litų, zoologijos sodas vis dar neatitinka visų būtinųjų sąlygų, kurios leistų pelnyti Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) pilnateisio nario statusą. Numatytos Europos sąjungos lėšos, kurias tikimasi panaudoti kardinaliai zoologijos sodo rekonstrukcijai, taip pat dar tik ateities planuose, o artėjanti žiema vėlei skambina pavojaus varpais daugeliui sodo gyventojų.

Aukok.lt dėka praeitais metais pavyko surinkti 16,9 tūkst. litų. Ši suma buvo skirta vienam iš 22 zoologijos sodo poreikių patenkinti – tai beždžionių voljero tvarkymui. Nuo šiol visos Kauno zoologijos beždžionės turi tvirtus ir apšiltintus namus, pro kuriuos mielai bendrauja su sodo lankytojais.

Apie projektą. Šiais metais organizatorius pasiekė skirtingų zoologijos sodo skyrių (veterinarijos, kanopinių ir plėšriųjų žinduolių, paukščių ir terariumo gyvūnų) darbuotojų prašymai. Išanalizavus problemas bei susumavus išlaidas, gavosi išties nemenka suma – viso net 594 tūkst. litų. Pagrindiniai poreikiai išlieka labai panašūs: buitinių sąlygų gerinimas, gyvūnų sveikatos klausimai, taip pat specialiųjų priemonių įsigijimas. Pagalbos prašosi tiek sodo jauniausi, tiek vyresni gyvūnai, tarp kurių šiais metais yra ir sergančių, ir nepritapusių.

Milžiniškų investicijų prašosi liūtė Molė, kuri yra netekusi patino Simbos ir sunkiai išgyvena šią netektį. Pasak darbuotojų, Molei tarsi sustojęs visas gyvenimas: ji nesidomi jokiais žaislais, yra praradusi apetitą. Lankytojai paprastai ją mato liūdną ir gulinčią. Norint gražinti Molę į senas vėžias, liūtei būtinas patinas, tačiau pagal EAZA reikalavimus, Molės patalpos nuo šiol yra per mažos. Reikalingas naujas voljeras, kuris sodui atsieitų 100 000 Lt. Pagalbos prašosi ir lankytojų numylėtiniai ruoniai, kuriems žūtbūt reikalingas baseino remontas, o jo darbai kainuotų apie 15 000 Lt. Depresija kamuoja ir kupranugarį Feniksą, kuris neteko net dviejų draugių – Sabinos ir Nomedos. Kadangi kupranugariai yra bandos gyvūnai, sodui reikia įsigyti dar vieną patelę, o šios kaina, sodo duomenimis, siekia 35 000 Lt. Būtinųjų poreikių sąrašą galima papildyti ir medikamentų mažyliams įsigijimu, ir naujų aparatų, reikalingų tyrimams, pirkimu.

Kilnų projektą ,,Pirk dramblį“ šiemet ir vėl organizuoja prodiuserių kompanijos ,,Videometra“ ir ,,Tymdrym“. Prie iniciatyvos prisijungia ir socialiai atsakinga televizija TV3, kurios eteryje žiūrovai mato skatinančius aukoti video anonsus. Projektą ,,Pirk dramblį“ vainikuos finalinis paramos koncertas, vyksiantis jau rugsėjo 26 dieną. Jį taip pat bus galima stebėti TV3 eteryje.