Žmonės, neturintys negalios, asmeniškai ir nesusidūrę su negalia artimoje aplinkoje (šeima, draugai), stereotipiškai įsivaizduoja žmonių, turinčių negalią gebėjimus – fizinius, intelektualinius, kūrybinius. „Tolerancijos fabrikas“ sudaro galimybes žmonėms su negalia ir žmonėms neturintiems negalios bendrauti bei bendradarbiauti jungtinėse veiklose, susipažinti per pozityvias praktikas bei informacinius-patyriminius galios ir negalios susitikimus.
„Tolerancijos fabrikas“ organizuoja socialinius, edukacinius projektus, bendruomeninius renginius. Mūsų išskirtinis ženklas – unikalūs patirtiniai susitikimai, kurių metu ne tik kalbame, diskutuojame apie negalią, bet ir kartu išbandome situacijas, su kuriomis kasdien susiduria ilgalaikes arba trumpalaikes negalias turintys žmonės. Taip mes prisidedame prie žmonių, bendruomenių ir organizacijų tarpusavio susikalbėjimo, objektyvios informacijos platinimo ir parodome, jog skirtingos socialinės grupės lengviausiai susipažįsta ir pradeda sėkmingai bendrauti kartu užsiimdami prasminga veikla.
Susitikimų metu susipažįstame su dalyviais, darome pristatymus apie negalias, rodome filmukus, bendraujame ir atsakome į visus rūpimus klausimus. Patirtinėje dalyje dalyviams suteikiama galimybė išmėginti įvairią neįgaliųjų techniką ir nors trumpam pasijusti žmogaus su negalia „odoje“. Dalyviai tampa projektuotojais, kurie „iš arti“ kuria draugišką visiems bendruomenės nariams aplinką. Taip pat susitikimų metu rengiame edukacinius užsiėmimus vaikams, kurių metu jie patys siuva žaislus iš tekstilės ir susipažįsta su negalia „gyvai“. Susitikimo metu vaikai supranta, kad svarbiausia problema yra ne negalia, bet požiūris į ją.
Gimstame visi skirtingi. Griauti stereotipus ir tiesti bendrystės tiltus galime tik mes patys. Tik kartu – žmonės su negalia ir be jos – galime sukurti visiems draugišką ir jaukią aplinką.