Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Pasiekti nepasiekiamus

Atgal

Pasiekti nepasiekiamus

Šalia mūsų auga vaikai ir jaunuoliai, kurių nepastebime.

Mūsų pažintis su vaikais gatvėse prasideda nuo paprasto pasisveikinimo. Ilgainiui pradedame kalbėtis: apie laisvalaikį, santykius su bendraamžiais, situacijas šeimose, sunkumus mokykloje ar ieškantis darbo. Apie viską, kas tą dieną aktualu jaunam žmogui. Vėliau pradedame kartu veikti: žaisti, mokytis, valgyti, keliauti, dirbti. Per pokalbius ir bendrą veikimą ne tik prisidedame prie atskirų žmonių gyvenimo trajektorijų pasikeitimo, bet ir kuriame papildomas galimybes tiems, kam jų trūksta.

„Vilniaus socialinis klubas" tiki, kad kiekvienas vaikas ir jaunuolis yra vertas būti pastebėtas ir išgirstas. Dirbame su daugiau kaip 200 žmonių, dauguma jų – paaugliai nuo 12 iki 17 m., su kuriais susipažinome gatvėje.

Kaip tai veikia ir kokia nauda?

Gatvėje sutiktiems vaikams ir jaunuoliams turime įvairių pasiūlymų:

●Mobilūs užsiėmimai gatvėje. Kuriame saugias erdves kiemuose ir žaidimų aikštelėse visiems bendruomenės nariams susitikti, kartu žaisti ir taip stiprinti tarpusavio ryšius.
●Maisto vakarai. Jaunuoliai nuo 14 m. kartą per savaitę kartu su gatvės socialiniais darbuotojais gamina maistą ir tokiu būdu mokosi, bendrauja, saugiai leidžia laiką su bendraamžiais.
●Minkštas darbas. Jaunuoliai nuo 16 m. pagal galiojančius LR įstatymus turi galimybę įsidarbinti, sulaukia reikiamo palydėjimo ir tokiu būdu tampa vis labiau savarankiški.
●Maisto dalinimas sunkiausiai besiverčiantiems žmonėms. Kartu su jaunuoliais rūšiuojame ir išdaliname maisto produktus stokojantiems bendruomenės gyventojams.
●Žygiai, stovyklos, išvykos. Vaikams ir jaunuoliams, kurie didžiąją dalį laisvo laiko praleidžia gatvėje, siūlome kartu vykti į žygius ir išvykas, dalyvauti vasaros stovyklose.
●Paauglių klubas. Tai kompleksinė pagalba 11-14 m. jaunuoliams. Kartu su mumis jie gali saugiai išgyventi ankstyvosios paauglystės iššūkius, susirasti draugų, geriau pažinti save.
●Futbolas. 20 paauglių, sutiktų Naujininkų gatvėse, reguliariai lanko Vilnius social club futbolo užsiėmimus, kartu mokosi ir auga palydimi mūsų komandos.