Tapk ambasadoriumi Pateik projektą AUKO–KIT

PasiDalink

Atgal

PasiDalink

„PasiDalink“ jau aštuntąjį kartą kviečia žmones vienytis ir savo auka padėti pažeidžiamiausiems visuomenės nariams. Net vienas „Maisto bankui“ paaukotas euras leidžia organizacijai išgelbėti ir stokojantiems perduoti 15 porcijų maisto.

Kiekvieną dieną „Maisto banką“ pasiekia skambučiai ar laiškai, kuriuose prašoma padėti. Dažnai šiuos pagalbos prašymus lydi frazės „man labai gėda“, „niekada negalvojau, kad teks į jus kreiptis“, o kartais - „aš tiesiog labai seniai valgiau“. Pandemijos metu besikreipiančiųjų pagalbos skaičius stipriai išaugo – paramos prašo gausios šeimos, kurių vaikai iki šiol gaudavo maitinimą mokyklose ar vaikų dienos centruose, senjorai, ligoti asmenys, deja, bet prie jų prisijungia ir darbus praradę žmonės, dažnai buvę vieninteliais savo šeimos maitintojais.

Deja, bet šiandieninėje Lietuvoje vis dar yra žmonių, kuriems trūksta maisto, kurie priversti dėl to gėdytis, kai tuo tarpu, visoje maisto tiekimo grandinėje kiekvieną dieną išmetama tūkstančiai tonų dar tinkamų vartoti maisto produktų.

„Maisto bankas“ sprendžia šią problemą. Kiekvieną dieną organizacijos savanoriai vyksta į 500 prekybos tinklų iš kurių surenka nebeparduotus, bet žmonių vartojimui dar tinkamus, maisto produktus, juos parsivežę į sandėlius patikrina, išrūšiuoja ir išskirto tiesiogiai stokojantiems ar kitoms nevyriausybinėms organizacijoms (vaikų globos šeimynoms, senjorų, neįgaliųjų draugijoms, labdaros valgykloms). Praėjusiais metais „Maisto banko“ parama pasiekė 138 089 asmenis, gyvenančius 214 skirtingų Lietuvos vietovių.

Tam, kad organizacija ir toliau galėtų sėkmingai padėti, jai reikalinga finansinė parama, kurios dėka „Maisto bankas“ galės nuomoti sandėlius, susimokėti už komunalines ir ryšio paslaugas, įpilti kuro autobusiukams, juos drausti ir remontuoti.

ŠIRDINGAI JUMS DĖKOJAME UŽ PAGALBĄ GAMTAI IR ŽMOGUI!