Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Paremkime vaiko širdies kelionę (2011.10-11)

Atgal

Paremkime vaiko širdies kelionę (2011.10-11)

Kasmet Lietuvoje gimsta apie 300 kūdikių su širdies yda. Skubios širdies operacijos ir geriausių Lietuvoje specialistų pagalba tokiems vaikams teikiama tik Vilniuje. Deja, kai kurioms ligoniukų šeimoms nuvykti į Vilnių, kur joms bus suteikta taip ilgai laukta pagalba, būna sunku dėl lėšų trūkumo. Vaiko širdies asociacija prašo jūsų pagalbos – paremti tokių šeimų kelionę.

Apie projektą. VUL Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centras – tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur atliekamos itin sudėtingos širdies operacijos ir zondavimai naujagimiams bei vaikams. Per metus centre skubiai atliekama 200–300 sudėtingų širdies operacijų, apie 50 iš jų – pirmosiomis mažylių gyvenimo valandomis, taip pat apie 100 širdies zondavimų naujagimiams ir vaikams. Vaikai iš visų Lietuvos miestų po širdies operacijos ir iki jos siunčiami į VUL Santariškių klinikas sveikatos būklei įvertinti.

Dažnos kelionės į Vilnių finansiškai ypač paveikia toli nuo Vilniaus gyvenančias daugiavaikes šeimas, vienišas motinas ir šeimas, kur abu tėvai yra bedarbiai. Dėl finansinių problemų jie gali uždelsti ar atidėlioti atlikti tyrimus ar operaciją ir suduoti skaudų smūgį vaiko širdžiai. Šeimos negali naudotis viešuoju transportu, nes po širdies operacijos vaikai yra imlūs infekcijoms, jiems nerekomenduojama būti viešose susibūrimo vietose, kontaktuoti su kitais žmonėmis, reikia vengti skersvėjų, temperatūrų kaitos ir pan.

Šio projekto tikslas – padėti tėvams laiku ir saugiai nuvežti vaikus prieš ir po širdies operacijos į VUL Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centrą. Šeimoms sumokėsime už sunaudotus degalus, o, neturinčioms automobilio, asociacijos savanoriai padės susirasti transportą. Projektas bus vykdomas visus metus ir skirtas visoje Lietuvoje gyvenantiems vaikams su širdies negalia.

Jūsų parama bus skiriama ligoniukų ir juos lydinčių asmenų kelionės išlaidoms padengti. 4 % projekto išlaidų sudarys būtinosios organizacinės išlaidos (kuras, telefono ryšys), kad projektas veiktų sklandžiai.