Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Paremkime paramos grupę nusižudžiusiųjų artimiesiems

Atgal

Paremkime paramos grupę nusižudžiusiųjų artimiesiems

Artimojo savižudybė – visada netikėtas, sukrečiantis įvykis, apverčiantis gyvenimą aukštyn kojomis, paliekantis daugybę slegiančių jausmų ir neatsakytų klausimų. Akvilės vyras ir jos šešerių metų sūnaus tėvas nusižudė prieš dvejus metus:

„Gaila, kad žodžiais nenusakysi visų tų jausmų ir jų aštrumo, kurie apima po tokio įvykio. Tie jausmai susipina ir jie tokie prieštaringi: baimė-kaltinimas, meilė-pyktis-gailestis, liūdesys, pasimetimas-netikėjimas-atmetimas, pakraupimas. Sunku net įvardyti ir tai veda iš proto“. Daugiau skaitykite čia.

Išgyventi po tokio įvykio ir susitaikyti su tuo, kad artimas žmogus nusprendė nusižudyti yra neapsakomai sunku. Ypač vienam. Reikia ne tik artimųjų ir draugų paguodos, bet ir psichologų pagalbos. Dalyvavimas paramos grupėje nusižudžiusiųjų artimiesiems yra nemokamas. Labai padeda pasikalbėjimas su tokią pat nelaimę patyrusiais žmonėmis. Grupėje sudarome saugią erdvę nusižudžiusjų artimiesiems kalbėti apie savo skausmą, palaikyti ir padėti vieni kitiems atsigauti po šios sunkios netekties.

„Aš nesirinkau, kad mano tėtis nusižudytų. Kad priimčiau mirtį kaip realų faktą, man reikėjo su kažkuo būti, kalbėti apie tai“, - dalinasi Inga.

„Aš jau laukiu šių susitikimų, nes galiu iškalbėti savo sielvartą, gauti atsakymus į susikaupusius klausimus iš psichologo, paklausyti kitų grupės narių, gauti patarimų iš jų, kaip kapstytis iš šio nelaimės liūno. Baigiantis užsiėmimui, jaučiu kaip po truputį gyja mano širdyje kraujuojanti žaizda“ (Alma, praradusi sūnų).

„Grupė – tai ta vieta, kur esi reikalingas su savo netektimi ir begaliniu skausmu. Grupės nariai – tai tokie patys žmonės, išgyvenantys panašius jausmus kaip ir Tu. O kas geriau gali suprasti, jei ne žmogus, patyręs panašų sukrėtimą?”, - dalinasi Vita, atėjusi į grupę po sesers savižudybės. „Čia jaučiuosi saugi, galinti drąsiai šnekėti apie savo išgyvenimus. Psichologas profesionaliai palaiko grupės dinamiką. Grupei esu dėkinga už impulsą nesustoti ir gyventi toliau“.

Apie projektą. Šio projekto tikslas – tęsti jau aštuonerius metus vykstančius paramos grupės nusižudžiusiųjų artimiesiems susitikimus. Susitikimai organizuojami reguliariai kartą per mėnesį. Grupėje renkasi įvairaus amžiaus žmonės, praradę savo vaikus, tėvus, brolis-seseris, sutuoktinius arba kitus artimuosius. Susitikimus veda profesionalūs psichologai.

Visos aukok.lt portale surinktos lėšos bus skirtos reguliariems nusižudžiusiųjų artimųjų grupės susitikimams užtikrinti: grupės vedančių psichologų darbo užmokesčiui bei patalpų, kuriose vyksta susitikimai, nuomos ir komunalinių išlaidų daliniam padengimui. Jokių kitų išlaidų ši grupė neturi!

Aukodami Jūs taip pat prisidedate!