Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Parama maistu – neišmetame, atiduodame skurstantiems Kauno regione

Atgal

Parama maistu – neišmetame, atiduodame skurstantiems Kauno regione

Projekto tikslas – bendradarbiaujant su maisto produktų gamintojais ir prekybininkais užtikrinti prekybai netinkamo, tačiau dar kokybiško ir vartoti tinkamo maisto perdavimą socialinėms ne pelno organizacijoms, kurios rūpinasi skurdžiai gyvenančiais asmenimis ir šeimomis bei Kauno rajono savivaldybės administracijos seniūnijų ir Kauno rajono socialinių paslaugų centro ir kitų įstaigų rekomenduotiems asmenims ir šeimoms. 2015 m. Kauno regione siekiame surinkti ir išdalinti 700 tonų maisto nepasiturintiems Kauno regiono gyventojams.

Apie projektą. Projektas „Parama maistu – neišmetame, atiduodame skurstantiems“ Kauno regione yra vykdomas 4 metus iš eilės. „Maisto bankas“ sukūrė sklandžiai veikiančią paramos maistu organizavimo sistemą, kurią vykdo 4 etatiniai darbuotojai (Kauno padalinio vadovė, 2 paramos programų koordinatoriai ir 1 sandėlininkas-vairuotojas) bei 40 savanorių. Kauno regione „Maisto banko“ darbuotojų ir savanorių komanda kiekvieną dieną išskyrus sekmadieniais su dviem turimais automobiliais iš 28 „IKI“ ir 4 „RIMI“ parduotuvių surinks daugiau nei 1000 kg šviežių besibaigiančio galiojimo maisto produktų bei tą pačią dieną apie pietus juos perduos nepasiturintiems.

Kasdien Kauno „Maisto banko“ komanda nuvažiuoja apie 140 km tam, kad maistas nebūtų sunaikintas, bet atitektų socialinėje atskirtyje esantiems žmonėms. Kiekvieną dieną surenkame nuo vienos iki kelių tonų įvairių maisto produktų ir paskirstome tūkstančiams nepasiturinčiųjų.

Paramą įvairiais maisto produktais (duonos, pieno, mėsos gaminiais, vaisiais ir daržovėmis etc.) kasdien vidutiniškai gaus 2,5–3 tūkst. skurstančių Kauno regiono gyventojų. Didžioji paramos dalis bus išdalinama maitinti Kauno labdaros valgyklų klientams, socialinės rizikos šeimų vaikams, nepilnų šeimų vaikams, socialinės rizikos asmenims, bedarbiams, iš įkalinimo įstaigų grįžusiems asmenims, reabilitacijos centrų klientams, pagyvenusiems vienišiems asmenims, neįgaliesiems, kitiems mažas pajamas turintiems asmenims ar šeimoms bei jų vaikams.

Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją dėl Rusijos paskelbto embargo, 2014-2015 metų sezonu susidarė didelė atliekamų daržovių (morkų, kopūstų) pasiūla. „Maisto bankas“ siekia, kad kruopščiai užaugintos daržovės nebūtų sunaikintos, o atitektų nepasiturintiems. 1500 tonų daržovių iki 2015 m. pavasario pabaigos pasieks Lietuvos miestų, tame tarpe ir Kauno, socialines organizacijas, bendruomenių centrus, ligonines, darželius.

Surinkta parama bus naudojama patalpų, kuriose tvarkoma parama, nuomai, paramos transportavimo ir administravimo sąnaudoms iš dalies padengti.