Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Parama maistu – ne išmetame, o atiduodame labdarai (2009.09-2010.01)

Atgal

Parama maistu – ne išmetame, o atiduodame labdarai (2009.09-2010.01)

Jūsų paaukotų pinigų dėka „Maisto bankas” įsigijo šaldytuvą-kamerą greitai gendantiems maisto produktams laikyti. Tai leis iki 10% padidinti „Maisto banko“ gaunamos ir išdalinamos paramos kiekį.

Nuo 2001 metų „Maisto bankas“ kasmet vykdo maisto produktų rinkimo akcijas. 2008 metais surinktos ir išdalintos paramos maistu vertė siekė 2,2 mln. Lt. 2009 m. įvyko ne tik tradicinė rudeninė „Maisto banko“ akcija – šiemet jau sėkmingai startavo Velykinis maisto produktų rinkimas, kurio metu pasitelkus beveik 4000 savanorių 23 miestuose surinkta maisto produktų už 570 tūkst. Lt.

Apie projektą: Pasaulio banko duomenis per 2009 m. žmonių, kurie per mėnesį turi išgyventi turėdami tik 350 Lt, skaičius Lietuvoje išaugs nuo 428 tūkst. iki 636 tūkst. Labiausiai skursta vieniši pagyvenę asmenys, vieni vaikus auginantys asmenys, daugiavaikės šeimos. Ekonominė krizė skaudžiausiai veikia mažas pajamas gaunančius asmenis, todėl būtina ieškoti būdų, kaip sunkmečiu jiems padėti išgyventi. Projektas skirtas didžiausią skurdo riziką patiriantiems žmonėms - tai menkas pajamas gaunantys vieniši pensinio amžiaus amenys, neįgalieji, bedarbiai, gausios šeimos, taip pat šeimos, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, bei socialinės rizikos asmenys (benamiai, grįžusieji iš įkalinimo įstaigų).

Iš prekybos centrų surenkami maisto produktai, kurių dėl pažeistų pakuočių ar trumpo vartojimo termino nespėjama parduoti, bet kurie vis dar yra tinkami vartoti. Tokie maisto produktai ne utilizuojami, o pasiekia skurstančiųjų stalą. Nemaža dalis prekybos centrų siūlomos paramos maistu yra greitai gendantys pieno, mėsos produktai, švieži vaisiai bei daržovės. Todėl dabar „Maisto bankas“ galės juos tinkamai sandėliuoti ir išdalinti. Taip skurdžiau gyvenančius žmones pasiekianti parama maistu taps visavertė, užtikrinanti būtiniausių mitybos poreikių tenkinimą.

„Swedbank“ padvigubino 2 812 jūsų paaukotų litų ir projektas sėkmingai surinko visą reikiamą sumą!