Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Palaikymo krepšelis „Sveika, Saulyte!“

Atgal

Palaikymo krepšelis „Sveika, Saulyte!“

Lietuvoje kasmet gimsta apie 40 kūdikių, turinčių Dauno sindromą. Dažnu atveju kūdikio diagnozė patvirtinama vos jam gimus ir tėvams tai būna didžiulis netikėtumas, lydimas stipraus emocinio ir psichologinio sukrėtimo. Daugelis tėvų suvokia, kad apie Dauno sindromą praktiškai nieko nežino, juos apima panika, didelė baimė ir nežinomybė dėl ateities.

Siekiant kuo labiau sušvelninti šiuos patyrimus, Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija pradeda naują iniciatyvą „Sveika, Saulyte!“, kurios metu kūdikio su Dauno sindromu susilaukusiems tėveliams, dar jiems būnant ligoninėje, bus įteikiamas palaikymo krepšelis, kurį sudarys – informacinis leidinys apie Dauno sindromą (pasveikinimas sulaukus kūdikio ir šilti palinkėjimai, nuorodos ir kontaktai, kur kreiptis ieškant informacijos ir paramos), kelios mielos dovanos mažyliui (minkštas pledukas, mamų, auginančių vaikus su Dauno sindromu, megztos kojinaitės, rėmelis nuotraukai, lavinantis žaislas).

Pastebima tendencija, kad dažnai medicinos personalo darbuotojai neturi kompetencijos tinkamai pacientams pateikti informaciją apie ligas, diagnozes ar tyrimų rezultatus. Dažnai remiamasi asmenine patirtimi ar nuomone. Tokios mintys dar labiau skaudina nelaimės ištiktus žmones. Todėl matome poreikį šviesti medicinos sričių darbuotojus apie tinkamą bendravimą su pacientais.

Visose šalies sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose yra gimdymo skyriai, būtų organizuojami medicinos personalo mokymai. Juos ves profesionali lektorė Sanna Karosas. Ji mokytų tinkamai, pateikti ne visada malonią informaciją pacientams, o ypač šeimoms, susidūrusioms su Dauno sindromo atvejais. O mokymų metu gauta video medžiaga būtų naudojama tęstinei esamų bei būsimų medicinos darbuotojų edukacijai.

Tikime, kad jausdamos palaikymą ir gavusios naudingą informaciją, šeimos greičiau atsigaus ir sustiprės psichologiškai, o mažosios „saulytės“ dėl to gaus savalaikę joms būtiną visokeriopą pagalbą.