Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Pakeiskite jaunuolių su negalia gyvenimą!

Atgal

Pakeiskite jaunuolių su negalia gyvenimą!

Nuo vaikystės neįgalūs jaunuoliai arba tapę tokiais po sunkių traumų, avarijų yra patyrę daug sunkių likimo smūgių. Paprastai šie jaunuoliai kartu su neįgalumu turi ir kitų ligų, psichologinių problemų, daug baimių ir kompleksų, kas juos dar labiau suvaržo ir apriboja. Jiems galima suteikti galimybę siekti pokyčių gyvenime, įveikti vidinius kompleksus ir baimes, išreikšti savo gabumus!

Maltos ordinas kiekvienais metais organizuoja neįgaliam jaunimui (18 - 35 metų) tarptautines stovyklas, kurių tikslas - suteikti galimybę jauniems žmonėms susitikti su panašaus likimo užsienyje gyvenančiais neįgaliaisiais, tokiu būdu integruotis bei pilnavertiškai naudotis visuomenei teikiamomis paslaugomis.

Ši stovykla – tai unikali patirtis tiems, kurie priversti didelę dalį savo gyvenimo praleisti ligoninėse, reabilitacijos įstaigose, yra prikaustyti prie vežimėlių, savo laiką leidžia tarp keturių savo namų sienų. Išvažiuoti į stovyklą užsienyje jiems yra didelis įvykis, kurio labai laukia, tačiau tokia kelionė yra brangus ir todėl nepasiekiamas malonumas.

33-oji Maltos ordino stovykla neįgaliam jaunimui šiais metais vyks rugpjūčio 13–20 dienomis šalia Krokuvos (Lenkijoje) edukaciniame centre „Radosna Nowina 2000“. Stovykloje dalyvaus 200 jaunų žmonių su negalia iš 24 šalių ir jų padėjėjai – iš viso 500 žmonių. Lietuvai šiemet yra skirtos 7 vietos neįgaliems asmenims ir 7 padėjėjams. Pagal nustatytą tvarką kiekvieną neįgalųjį kelionėje privalo lydėti žmogus, kuris padeda judėti, slaugo, vertėjauja, padeda susipažinti su kitais dalyviais, palaiko dalyvaujant rungtynėse. Visi padėjėjai yra maltiečių savanoriai, kurie aukoja šiam renginiui savo atostogas ir savo lėšas. Jiems dalyvavimas stovykloje – nelengvas darbas, visiškas pasišventimas neįgaliojo priežiūrai.