Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Pagalba vaikams, likusiems be tėvų globos

Atgal

Pagalba vaikams, likusiems be tėvų globos

Organizacija SOTAS nuo 2002 metų dirba vaikų globos srityje: padeda vaikams surasti globėjus, teikia nuolatinę profesionalią pagalbą esamiems bei būsimiems globėjams, budintiems globotojams ir globojamiems vaikams.

„Labai džiaugiuosi visa suteikta pagalba, bendradarbiavimu, bendravimu. Labai padedate su vaikais, suradote psichologus. Iškilus klausimams visada gaunu atsakymą. Visa pagalba man yra labai reikalinga ir aš nuoširdžiai dėkoju visiems atskirai už bendradarbiavimą“ Budinti globotoja.

Per ilgametę darbo su globojamais vaikais patirtį SOTAS pastebėjo, kad beveik visi vaikai, išgyvenę savo šeimos praradimą, turi įvairių elgesio ir emocijų sunkumų, sveikatos sutrikimų. Globėjų šeimoje vaikai apsupami meile, sulaukia šilumos ir priėmimo, tačiau vis dar kyla nemažai iššūkių dėl įvairių specialistų (logoterapeuto, ergoterapeuto, kineziterapeuto ir kt.) paslaugų prieinamumo. Globojamiems vaikams būtina padėti nedelsiant, „čia ir dabar“, todėl reikalingas prioritetinis, prevencinis požiūris bei inovatyvių pagalbos būdų paieška. Kokybiškų paslaugų prieinamumas globėjams, budintiems globotojams ir jų globojamiems vaikams prisideda prie to, kad vis daugiau vaikų augtų šeimose.

„Noriu pasidžiaugti, kad yra SOTAS. Pirmiausia, ačiū už nuoširdų priėmimą į šią nuostabią įtėvių ir globėjų bendruomenę. Aiškiai pajutau, kad SOTAS – galinga jėga, nes iškilus problemai ją sprendžia ne vienas specialistas, bet susitelkia visa komanda. Ir svarbiausia, bėda nestumiama į šalį, sprendžiama iškart, nedelsiant. Tai mus labai palaiko, mes jaučiamės stipresni“ Globėjas.

Šiuo projektu siekiama didinti sveikatos priežiūros bei reabilitacijos paslaugų prieinamumą vaikams, likusiems be tėvų globos, atsižvelgiant į vaikų raidos ir sveikatos poreikius. Globojamiems vaikams iki 10 metų bus skirta po 8 val. diagnostinių ir terapinių specialistų paslaugų. Globėjai bei budintys globotojai bus konsultuojami dėl reikalingos pagalbos jų prižiūrimiems vaikams.

Padėkime globojamiems vaikams užaugti sveikiems!