Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Pagalba nuo sprogimo Beirute nukentėjusiems vaikams

Atgal

Pagalba nuo sprogimo Beirute nukentėjusiems vaikams

Rugpjūčio 4 d. pasaulį sukrėtė vaizdai iš Libano. Sostinėje Beirute įvyko didžiausias šalies istorijoje sprogimas, kurio metu buvo sugriauti ar apgadinti pastatai 10-ies kilometrų spinduliu, žuvo mažiausiai 181 žmogus, daugiau nei 6 tūkstančiai sužeisti, 300 tūkstančių liko be pastogės.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ kartu su kitomis Save the Children tinklo narėmis kviečia skubiai padėti Beirute kenčiantiems vaikams. Beirute jau ne vienerius metus įgyvendinamos Save the Children programos, o šiuo metu organizacijos komandos dirba dar intensyviau, teikdamos būtiniausią pagalbą sužeistiems, namų netekusiems vaikams.

Už surinktą paramą, vaikams bus suteikta pirminė būtinoji pagalba, taip pat maistas, drabužiai, higienos priemonės bei psichologinė pagalba.

Libanas pastaruoju metu ir taip kentėjo nuo ekonominės krizės, nedarbo, COVID-19 pandemijos, pabėgėlių antplūdžio, tad sprogimas šias bėdas tik dar labiau apsunkino. Organizacijos Save the Children paskaičiavimu, vien Beirute iki sprogimo su dideliais sunkumais susidūrė daugiau nei 500 tūkstančių vaikų. Po šios katastrofos situacija dar sudėtingesnė: dalis vaikų yra sužeisti, atskirti nuo tėvų, išsigandę, alkani, netekę namų. 100 tūkstančių vaikų šiuo metu yra itin sunkioje situacijoje.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ Lietuvoje, būdama tarptautinės organizacijos dalimi, įgyvendina projektus ir kitose šalyse. Šiuo metu kviečia padėti nuo sprogimo nukentėjusiems Beiruto vaikams.