Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padovanokime pagalbą, kai jos labiausiai reikia

Atgal

Padovanokime pagalbą, kai jos labiausiai reikia

Lengvai surandama ir prieinama psichologinė pagalba yra gyvybiškai svarbi, kai žmogus galvoja apie savižudybę, išgyvena netektį ar patiria kitą sukrečiantį įvykį.

Remiantis statistikos duomenimis, Lietuvoje 2 kartus daugiau savižudybių įvykdoma kaimo vietovėse. Seniūnijose, nutolusiuose nuo didžiųjų miestų, profesionali psichologinė pagalba sunkiai prieinama, retai vykdoma švietėjiška veikla apie emocinius sunkumus ir svarbą ieškoti pagalbos.

VšĮ Krizių įveikimo centras - profesinės savanorystės pagrindu sukurta organizacija, kurioje teikiamos profesionalios psichologinio konsultavimo paslaugos. Patyrę psichologijos ir psichoterapijos specialistai atiduoda savo laiką ir jėgas tiems, kurie patenka į sudėtingas gyvenimo situacijas ir nebeturi jėgų laukti planinės pagalbos. Mes teikiame pirminę nemokamą, konfidencialą pagalbą nedarbo valandomis skype programos pagalba ir gyvai. Išankstinė registracija nereikalinga, nėra amžiaus ar kitų apribojimų.

Projekto tikslas – 20-yje Lietuvos seniūnijų organizuoti 20 nemokamų viešų paskaitų apie prieinamos psichologinės pagalbos ir emocinės paramos galimybes Lietuvoje. Šios psichoedukacinės paskaitos prisidės prie savižudybių prevencijos ir psichikos sveikatos gerinimo mažuose Lietuvos miesteliuose, kuriuose egzistuoja didžiausias savižudybių dažnis, o prieinamos, profesionalios psichologinės pagalbos galimybės yra itin mažos. Projekto įgyvendinimo metu bus siekiama suteikti 100 nemokamų individualių psichologinių konsultacijų Skype programa ar telefonu Lietuvos miesteliuose ar kaimuose gyvenantiems asmenims nuo 16 metų.

Projekto metu siekiame aplankyti tas Lietuvos seniūnijas, kuriose aukščiausi savižudybių statistikos rodikliai. Žmonės bus skatinami ieškoti psichologinės pagalbos. Besikreipiantiems bus suteikta pirminė nemokama pagalba.