Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padovanokime Kalėdas vienišiems senjorams

Atgal

Padovanokime Kalėdas vienišiems senjorams

Istorija iš ,,Klounai Kelyje’’ vizito:
Atvykome, pas mieląją Danutę! Pirmą kartą ją išvydus pamaniau, jog nesu mačiusi nieko kuklesnio ir mielesnio. Maža, miela moteris, gražia suknele sėdėjo ant savo lovelės, kambaryje krito lengva dienos šviesa, didelė ir plati erdvė bei medinės sienos ją įtaisė it į rėmelius. Atrodo žiūrėjau į gyvą paveikslą. O akys! Močiutė žiūrėjo į mus tokiomis akimis, kaip į stebuklą! Iškart priėjau ir paėmiau už rankų, žiūrėdamos viena kitai į akis susiglaudėm kaktomis. Tariau: „Labas mieloji, aš Onutė, o ji man: Labas, aš Danutė”. Bendraujant ir juokaujant, Danutė panoro, mums sudainuoti dainą, kurios tekstas buvo išaustas ant sienos kabančioje užuolaidėlėje. Ji sako: Einam! Aš padainuosiu! Ji tik mums į parankes ir visi mažais žingsneliais traukti dainos. Iš širdies liejosi liaudies melodijos, o Danutė laikydamasi parankėse šoko! Tą dieną ji sklandė ore it pienės pūkas vasaros pievoje. Tai buvo begalinis džiaugsmas.

Vieniši senjorai patiria nereikalingumo, pamirštumo emocijas, užsisukę buityje, jaučia liūdesį, o dar labiau šios emocijos paaštrėja šventiniu periodu. Tokių išgyvenimų metu yra labai svarbus bendravimas ir juokas, kurį dovanoja gydytojų klounų vizitai. Nuo 2021 metų pabaigos gydytojai klounai, su specialiu autobusiuku keliauja į šalies regionus aplankyti vienišus senjorus, gyvenančius socialinėje atskirtyje ir skurdo paraštėse.

Žaismingas ir teatralizuotas gydytojų klounų bendravimas turi terapinį poveikį, kuris padeda senjorams atsipalaiduot ir laukti atvykstančių juos aplankyti klounų, kuriuos senjorai jau vadina draugais. Geros emocijos stabdo streso hormonų kaip kortizolis ir adrenalinas gamybą. Šypsenos ir juokas didina endorfinų, mažinančių skausmą, gamybą kūne. Dėl šių priežasčių, ypatingai svarbu užtikrinti klounų apsilankymus pas vienišus senjorus gyvenančius atskirtyje, regionuose.

Artėjant šventiniam periodui galimybė susitikti su klounais ir bent akimirkai pamiršti slogią kasdienybę – tai geriausia dovana, kurią galite padovanoti vienišiems senjorams!