Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Padovanok vasarą vaikui su negalia 2013

Atgal

Padovanok vasarą vaikui su negalia 2013Ar Lietuvoje yra vietų, kur neįgalius vaikus auginančioms šeimoms būtų teikiamos psichosocialinės reabilitacijos paslaugos? Neoficialiais duomenimis, Lietuvoje gyvena per 30 000 tokių šeimų. Tačiau valstybės socialinės politikos krypčių, numatančių neįgalius vaikus auginančių tėvų socializacijos priemones, šiandien vis dar trūksta.

Šią vasarą daugelis Lietuvos gyventojų džiaugsis galimybe ištrūkti į gamtą ar kurortą, o neįgalius vaikus auginančioms šeimoms tokie potyriai tėra graži svajonė. Anot specialistų, didžiausia bėda ne ta, kad neįgalų vaiką auginantys tėveliai dažnai būna nepasiturintys. Labai dažnai aplinkybės susiklosto taip, kad mama ar tėtis savo atžalėlę yra priversti globoti 24 valandas per parą, visiškai negalėdami atsitraukti. Esminė priežastis, kad valstybė neskiria lėšų neįgalius vaikus auginančių šeimų vasaros poilsiui, todėl esame priversti kreiptis į privačius asmenis ar įmones.

Apie projektą. Fondas „Algojimas“ šiais metais ketina rengti jau penktus metus iš eilės vyksiančią psichosocialinės reabilitacijos stovyklą „Spalvota vasara sodybose“, kurioje nemokamai dalyvauti kviečiami negalios paliesti vaikučiai bei jų šeimos nariai. Vaikams su negalia dažnai reikia specialių poilsio ir rekreacijos sąlygų, kurios dažniausiai padidina ir taip sunkiai besiverčiančių šeimų išlaidas. Dėl būtinos nuolatinės priežiūros ir rūpesčio, į stovyklas neįgalius vaikučius lydi šeimos nariai arba kiti prižiūrintys asmenys. Pailsėti turi ne tik vaikai, bet ir jų šeimos nariai. Per ketverius metus šioje stovykloje jau ilsėjosi daugiau nei 500 šeimų.

Tikslas – vasarą vykdyti neįgalaus vaiko ir jo šeimos psichosocialinę reabilitaciją: skatinti neįgalių vaikų, jų tėvų ar globėjų socialinę integraciją, didinti jų pasitikėjimą ir orumą, sukurti palankias sąlygas saviraiškai bei meniniams gebėjimams atsiskleisti.

Tikslinė grupė – tai sunkią negalią turintys vaikai ir juos lydintys šeimos nariai, nes jie yra labiausiai pamiršti visuomenėje. Būtent jiems ir sudaryta ši psichosocialinės reabilitacijos programa.

Parama bus skirta: nakvynės išlaidoms padengti; papildomoms kineziterapeuto, psichologo paslaugoms, dailės ir muzikos terapijai apmokėti.

Išsamesnė informacija http://www.algojimas.lt/ka-mes-darome/tradiciniai-projektai/1-2/