Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Padovanok neužmirštamą vasarą patiems silpniausiems!

Atgal

Padovanok neužmirštamą vasarą patiems silpniausiems!

Artėjant vasarai daugelis Jūsų džiaugsis galimybe ištrūkti į gamtą ar kurortą, tačiau neįgalius vaikus auginančioms šeimoms tokie potyriai dažnai tėra ilgesinga svajonė. Didžiausia bėda ne ta, kad neįgalų vaiką auginantys tėveliai nepasiturintys. Dažnai aplinkybės susiklosto taip, kad tėvai prie savo ypatingos atžalos būna prikaustyti 24 valandas per parą, visiškai negalėdami atsitraukti.

Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“ šiais metais ruošiasi rengti jau aštuntus metus vyksiančias psichosocialinės reabilitacijos stovyklas, kuriose dalyvaus negalios paliesti vaikai bei jų šeimos nariai. Šiems vaikams reikalingos specialios poilsio ir rekreacijos sąlygos, kurios dažniausiai padidina ir taip sunkiai besiverčiančių šeimų išlaidas, o dėl vaikams reikalingos nuolatinės priežiūros ir pagalbos, į stovyklas juos lydi šeimos nariai ar kiti jiems padedantys artimieji. Pailsėti, ar tiesiog pakeisti aplinką, turi ne tik negalią turintis vaikas, bet ir jo šeima, tačiau dažnu atveju tai lieka tik svajonė.

Pasibaigus mokslo metams negalią turintys vaikai dėl negalės apribojimų nėra įtraukiami į vaikų vasaros poilsio programas. Vasaros laikotarpis tokio vaiko šeimai ir pačiam vaikui pilnas iššūkių: dėl vaiko nesavarankiškumo vienas iš suaugusių šeimos narių turi atsisakyti darbo. Toks vaikas, vasaros laikotarpiu, neskyrus jam dėmesio, į mokyklą grįžta ne tik nepailsėjęs, bet ir praradęs socialinius įgūdžius ir pasiekimus, kurie buvo pasiekti mokykloje. Valstybė neskiria lėšų šiam gyvybiškai būtinam poilsiui šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus. Tik nuo Jūsų gerumo priklausys, kiek šeimų galės džiaugtis vasaros teikiamais malonumais, kurie „kitokiems“ vaikams suteiks neišdildomus įspūdžius visam gyvenimui.