Neoficialiais duomenimis, Lietuvoje gyvena per 30 000 šeimų, auginančių neįgalius vaikus. Tačiau valstybės socialinės politikos krypčių, numatančių neįgalius vaikus auginančių tėvų socializacijos priemones, šiandien vis dar trūksta.
Šią vasarą daugelis Lietuvos gyventojų džiaugsis galimybe ištrūkti į gamtą ar kurortą, o neįgalius vaikus auginančioms šeimoms tokie potyriai tėra graži svajonė. Anot specialistų, didžiausia bėda ne ta, kad neįgalų vaiką auginantys tėveliai būna nepasiturintys. Labai dažnai aplinkybės susiklosto taip, kad mama ar tėtis savo atžalėlę yra priversti globoti 24 valandas per parą, visiškai negalėdami atsitraukti. Esminė priežastis, kad valstybė neskiria lėšų neįgalius vaikus auginančių šeimų vasaros poilsiui, todėl esame priversti kreiptis į privačius asmenis ar įmones prašydami suteikti paramą.
Apie projektą. Vaikams su negalia dažnai reikia specialių poilsio ir rekreacijos sąlygų, kurios dažniausiai padidina ir taip sunkiai besiverčiančių šeimų išlaidas. Dėl būtinos nuolatinės priežiūros ir rūpesčio, į stovyklas neįgalius vaikus lydi šeimos nariai arba kiti prižiūrintys asmenys. Pailsėti turi ne tik neįgalūs vaikai, bet ir jų šeimos nariai. Tik gerų žmonių dėka šioms šeimoms atsiranda galimybė atvykti į psichosocialinės reabilitacijos stovyklas. Per penkerius metus stovyklose ilsėjosi 572 šeimos. 2014 m. vasarą už suaukotus pinigus stovyklose pabuvojo 32 šeimos.
Psichosocialinių reabilitacijos stovyklų tikslas - neįgalaus vaiko ir jo šeimos vasaros psichosocialinė reabilitacija.
Surinkta parama bus skirta neįgalių vaikų ir jų šeimų psichosocialinės reabilitacijos stovykloms. Vienai šeimai kelialapis kainuoja 493 Eur, kurį sudaro nemokami psichologo, meno terapeuto, judesio korekcijos specialisto ir kitų pagalbos specialistų konsultacijos, nakvynės, maitinimo išlaidų kompensavimas, savanorių mokymai ir kt. Kitas su stovyklų organizavimu patiriamas išlaidas apmoka fondas (algos, biuro nuoma, ryšio paslaugos, aparatūros nuoma ir kt.).