Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Ieškantiems paramos

Padėti tam, kuris padeda

Atgal

Padėti tam, kuris padeda

Kiekvienam vaikui reikia šeimos, jis nori joje augti ir jai priklausyti.

Šiuo metu vaikų globos namuose Lietuvoje auga apie 4000 vaikų. Vaikai norėtų grįžti į savo šeimas, bet neretai, dėl nepakankamo darbo su jų tėvų šeimomis, neturi tokios galimybės. Globos namai, kurie turėtų būti tik laikina stotelė mažo žmogaus gyvenime, deja, tampa nuolatine gyvenamąja vieta. Vaikas auga, nesulaukia grįžimo į šeimą, pavargsta svajoti, neturi vilties, nežino, ko nori, ir jaučiasi niekam nereikalingas, nes neturi ką mylėti ir nesijaučia mylimas. Užaugę globos namuose vaikai nežino, kaip prisitaikyti ir gyventi visuomenėje, patys bando kurti šeimas, tačiau neturėję tinkamo pavyzdžio dažnai kartoja savų tėvų istoriją. Padėti jiems išeiti iš šio užburto rato gali globėjų šeimos. Vaikai, globojami šeimoje, turi geresnes galimybes užaugti savarankiškais žmonėmis, surasti savo vietą gyvenime, atskleisti savo gebėjimus, išmokti mylėti, svajoti, jaustis pilnaverčiais visuomenės nariais.

Tačiau globėjų šeimos susiduria su nemenkais iššūkiais, kuriuos įveikti prireikia pagalbos, nes auginti kitų tėvų vaiką yra ne tas pats, kas auginti savo vaiką - reikia daugiau meilės ir kantrybės. Neretai globotiniui sulaukus paauglystės, patys nepajėgdami įveikti sunkumų, nesulaukę efektyvios pagalbos, globėjai nusprendžia atsisakyti vaiko globos, o vaikai patenka į globos institucijas. Todėl šiuo projektu ir norime padėti globėjams, kad jie toliau galėtų teikti neįkainojamą paslaugą visai mūsų visuomenei ir jų globojamiems vaikams.

Apie projektą. Globėjai visuomenėje patiria didelį spaudimą, vyrauja nepalankios nuostatos globėjų atžvilgiu, dažnai manoma, kad globos imamasi ne dėl noro padėti vaikams ir solidarumo, bet dėl materialinės naudos. Be to, iš globėjų reikalaujama tobulo auklėjimo rezultato. Projekto metu norime padėti globėjams atlikti prasmingą, daug kantrybės ir žmogiškumo reikalaujantį darbą - padėti užauginti tėvų globos netekusį vaiką. Taip pat siekiame vykdyti šviečiamąjį darbą, supažindinti visuomenę su vaiko globos šeimoje prasme. Projekto metu globėjai išmoks geriau atsakyti į globojamų vaikų poreikius, patobulins globos gebėjimus, išmoks efektyvių problemų sprendimo būdų; sustiprės jų globos motyvacija ir pasitikėjimas savo jėgomis. Globėjų šeimos susitikimų metu taps parama viena kitai. Svarbiausia, kad sulaukus efektyvios pagalbos, sumažės vaikų, augančių globos namuose, skaičius, pagerės globėjų ir vaikų gyvenimo kokybė, sumažės rizika, kad vaikai grįš į globos namus. Šeimos, prisiimančios atsakomybę globoti vaikus, bus geriau paruoštos ir padrąsintos, todėl savo geru pavyzdžiu galės prisidėti prie naujų globėjų šeimų atsiradimo.

Daugiau apie organizacijos darbą su globėjais galite rasti čia.

Surinkta parama bus naudojama veiklų organizavimui 2014 m. sausio – gruodžio mėnesiais.

Dėkojame už Jūsų gerumą ir pagalbą.