Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Padėkite vaikams išgyventi emocines traumas

Atgal

Padėkite vaikams išgyventi emocines traumas

Asta su savo mama gyveno septynerius metus, tačiau per tą laiką niekada negirdėjo, kad mama ją myli, kad ji jai reikalinga. Visus metus mergaitė augo viena, o savo mažoje širdelėje talpino vienintelį norą - tapti geriausia mamos drauge ir leisti laiką kartu. Metams bėgant, nesulaukus mamos dėmesio, ji pradėjo save kaltinti, pradėjo jaustis atstumta. Per tuos metus mergaitė išbandė viską: ji stengėsi niekada neverkti, tvarkyti namus, visada būti namie, nieko neprašyti. Asta neturėjo nei vieno draugo, jai jų ir nereikėjo, nes vienintelis jos noras buvo tapti geriausia savo mamos drauge.

Šiandien mergaitei jau 12 metų. Jau ketverius metus Asta gyvena SOS vaikų kaime, tačiau tiki, kad kažkada jos mama ją pamils ir sako: „kad mano mama serga, jai netrukdysiu ir leisiu pasveikti“. Mergaitė tikisi, kad ateityje jos bus kartu.

Į SOS vaikų kaimą patekę vaikai neretai dėl visko kaltina save, užsidaro, pyksta. Dauguma jų turi gilias emocines ligas, kurias pagydyti reikia laiko, nuolatinio dėmesio ir didelių investicijų.

Didžiausią dėmesį skiriame medicininei ir psichologinei pagalbai, kurią turime teikti ne vienerius metus, be pertraukų, kiekvieną dieną. Dėl didelio emocinio sutrikimo, 35-iems SOS vaikų kaime gyvenantiems vaikams, reikia nuolatinės psichologų ir psichoterapeutų pagalbos. Per metus, vidutiniškai vienam vaikui reikia mažiausiai 32 kartų pastovių konsultacijų, kurios kainuoja 20 eur. Todėl prašome Jūsų pagalbos, kad šie vaikai, nors vieną kartą per savaitę, galėtų lankytis pas reikiamus specialistus.