Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkite turėti mamą!

Atgal

Padėkite turėti mamą!

Nevalstybiniai vaikų globos namai SOS vaikų kaimai Lietuvoje globoja ir rūpinasi 300 tėvų globos netekusiais vaikais arba vaikais, kurie auga socialinės rizikos ir socialinius sunkumus patiriančiose šeimose. Prieš patekdami į SOS vaikų kaimą, dauguma vaikų yra patyrę skurdą, badą, prievartą, nepriežiūrą ir tėvų netektis. Tai gilios žaizdos, kurioms gydyti reikalinga ne tik SOS mamos rūpestis, saugumas ir pastovumas, kurį teikia SOS vaikų kaimai. Tam, kad vaikai užaugtų pilnaverčiais visuomenės nariais, galėtų savarankiškai planuoti ateitį, ilgainiui išbristų iš uždaro skurdo ir nevilties rato, vaikams kasdien reikalinga nepertraukiama, intensyvi profesionalų - medikų, psichologų, psichiatrų, logopedų, pedagogų - pagalba: ji kiekvienam vaikui numatoma pagal jo individualų vystymosi planą. Kiekvienas iš 100 SOS vaikų kaime gyvenančių vaikų turi tik jam būdingų problemų, kurias sprendžiame kiekvienam globojamam vaikui sudarydami ir vykdydami jo individualaus vystymosi planą, kuriame atsižvelgiame į skirtingas vaikų problemas.

Prieš keletą metų aštuonių metų mergaitę į SOS vaikų kaimą atvedė jos sesuo, kuri jau paskutiniuosius metus augo provincijos miestelio valstybiniuose vaikų globos namuose. Jaunesnioji sesutė SOS vaikų kaime papasakojo, kad jaučiasi kalta, nes negebėjo iš gaisro išgelbėti mamos. Mergaitė kaltina save, kad dėl jos nepriežiūros iki pamatų sudegė tėvų namai. Taip pat ji niekaip negali atsikratyti kaltės jausmo. Ją kasdien guodžia SOS mama, o psichologai, dėl kurių terapijos mergaitės būklė kasdien gerėja, padeda vaikui suvokti, kad vaikai neturi prievolės rūpintis tėvais, o atvirkščiai - tėvų pareiga rūpintis, kad vaikai turėtų laimingą vaikystę. Tik profesionali ir intensyvi specialistų - psichologų ir psichiatrų - pagalba padeda pamažu gerinti mergaitės būklę, atsikratyti jos „kaltos be kaltės“ naštos.

Vaikų, kuriems kasdien SOS vaikų kaime reikalinga nuolatinė specialistų (medikų, psichologų, psichiatrų, logopedų, socialinių pedagogų) pagalba, yra daug. Be šių profesionalų pagalbos SOS vaikų kaimo vaikai jaučia nenumaldomą nerimą, menkina save, smurtauja, neklauso mokytojų, neturi motyvacijos ne tik mokytis, bet ir svajoti apie ateitį. Prašome Jūsų paaukoti SOS vaikų kaimų vaikų nuolatinei specialistų pagalbai.

Apie projektą. Tam, kad suteiktume pastovią reikiamą specialistų pagalbą 100 vaikų 2014 metais reikalinga 29 tūkst. € parama. Kiekvienas vaikas pas skirtingus specialistus turi lankytis kelis kartus per savaitę. Tai yra būtina pagalba likimo nuskriaustiems vaikams, nes be specialistų pagalbos šie vaikai neišmoks gyventi savarankiškai, planuoti ateitį, jiems sunku bus tapti visaverčiais visuomenės nariais.

Surinkta parama bus skirta užtikrinti nuolatinę specialistų pagalbą SOS vaikų kaime augantiems vaikams.