Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkite karo išblaškytiesiems susisiekti su šeima

Atgal

Padėkite karo išblaškytiesiems susisiekti su šeima

Taip susiklostė, kad buvau priverstas bėgti iš namų Baltarusijoje. Nespėjau nei būtiniausių daiktų pasiimti, nei perspėti artimųjų. Žinojau, kad mano telefonas gali būti sekamas, todėl nieko negalvodamas jį išmečiau į krūmus. Lietuvoje paprašęs prieglobsčio buvau laikinai apgyvendintas pasienio kontrolės punkte, kur 14 dienų karantinavausi. Visą tą laiką neturėjau jokio kontakto su Baltarusijoje likusia šeima.

Labai jaudinausi dėl mamos, žinojau, kad ji labai nerimauja, turbūt nuo mano išvykimo nemiegojo. Tačiau net neįsivaizdavau, kaip galėčiau ją nuraminti. Kartą apie šią situaciją papasakojau mane lankiusiai Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorei. Būtent ji padėjo susisiekti su mama.

Pirmasis skambutis... tiesą sakant net nepamenu, apie ką kalbėjome. Abu verkėme. Tiesiog džiaugiausi girdėdamas mamos balsą ir žinodamas, kad ji sveika. Turbūt tik ketvirtojo skambučio metu jau galėjome ramiai kalbėtis tiek apie mano planus, tiek apie padėtį Baltarusijoje.

Baltarusis Olegas

Įsivaizduokite, jei kelias savaites ar net mėnesius nesulauktumėte jokios žinios iš sau artimiausių žmonių. Įsivaizduokite nerimą, apimantį, kai negalite su jais susisiekti telefonu ar socialiniais tinklais. Augančią nežinią ir jos keliamą baimę dėl mylimų žmonių.

Olegas yra vienas iš milijonų pabėgėlių, kurie dėl karinių konfliktų, smurto ar stichinių nelaimių buvo priversti palikti namus. Labai dažnai šie žmonės neturi galimybės naudotis internetu, įsigyti mobiliųjų duomenų, papildyti turimų ryšio priemonių sąskaitų. Dažnai jų galimybes riboja suvaržyta laisvė judėti, saviizoliacijos įsipareigojimai, taikomi užsieniečiams dėl pandemijos.

Surasti tokių žmonių artimuosius bei atkurti prarastus šeimos ryšius yra viena iš sudėtingiausių Lietuvos Raudonojo Kryžiaus veiklos sričių. Taip užtikrintume galimybę padėti tėvams ir vaikams, sutuoktiniams, partneriams ir vienas kitą mylintiems žmonėms pasikalbėti telefonu bei palaikyti nuolatinį kontaktą.

Projekto metu:

• Surinksime ir paruošime dešimties savanorių komandą, kuri padės informuoti Lietuvoje negyvenančius šeimos narius ir artimuosius apie jautrų jų artimųjų likimą;
• Reguliariai lankysime ir susitiksime su tais asmenimis, kurie Lietuvoje apgyvendinami pasienio kontrolės punktuose, Užsieniečių registracijos centre, laikino sulaikymo vietose, jiems priskirtose saviizoliacijos vietose;
• Galėsime ieškoti dingusių šeimos narių Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto tinkle, bendradarbiausime su kitomis Raudonojo Kryžiaus/Pusmėnulio draugijomis;
• Užtikrinsime nuolatinius skambučius, laiškų siuntimą artimiesiems;
• Užtikrinsime pagal poreikį teikiamų salaamat pranešimų siuntimą (salamaat – tai trumpi pranešimai šeimos nariams, kuriuos perduoda darbuotojas arba savanoris).