Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Padėkite įgyvendinti „Šokio laboratoriją“

Atgal

Padėkite įgyvendinti „Šokio laboratoriją“

Apie projektą. „Šokio laboratorija“ yra Kaune įgyvendinamas socialinis meno projektas, kuriame dalyvauja asmenys, turintys negalią iš bendruomenės „Šviesos Dirbtuvėlės“. Siekdami meninės kokybės prie projekto pakvietėme prisijungti gausų būrį partnerių ir savanorių bei profesionalių menininkų. Mūsų veikloje žmogus yra svarbiausia, todėl, net ir keldami kokybės kartelę aukštyn, vadovaujamės principu, jog projektas prisitaiko prie negalią turinčio asmens galimybių, o ne atvirkščiai.

„Jonas (vardas pakeistas) mėgsta žiūrėti šokius, bet iki šiol jam tai buvo neįgyvendinama svajonė. Jis tikrai niekada net nesvajojo, kad gali šokti. Dabar matau, kaip tai nuostabu...jis daug laisvesnis. Ir tai pastebima tiek man, tiek pažįstamiems. Jis tarsi atgavo kai kurias judėjimo savybes...“ – „Šokio laboratorija“ dalyvio, sergančio cerebriniu paralyžiumi, mama.

Projekte vyksta kūrybinės šokio dirbtuvės, kurias veda profesionali šokėja Asta Brilingienė bei jaunimas-savanoriai – Lietuvos sporto universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto studentai. Dirbtuvių metu yra kuriamas šokio spektaklis, kuris bus pristatytas lapkričio mėnesį Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Kurti spektaklį mums padeda „Aura“ šokio teatras, choreografė Lina Puodžiukaitė, kostiumų dizainerė Janina Zibireva ir kiti.

Surinkta parama bus skirta kūrybinių projekto dirbtuvių bei šokio spektaklio pastatymo kaštams apmokėti:
- atlygis šokio veiklos vadovui,
- šokio spektaklio scenografijos ir kostiumų sukūrimas,
- priemonės šokio spektaklio pastatymui,
- kelionės ir viešinimo išlaidos.

Saviraiška ir aktyvus dalyvavimas visuomenėje – žmogaus teisė, pažymėta Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijoje. Deja, šiandien asmenys, turintys negalią, turi labai ribotas galimybes dalyvauti kūrybinėje meno veikloje. Visuomenėje ir viešojoje erdvėje neįgaliųjų kūryba yra stigmatizuota, negalią turinčius asmenis atstovaujančios organizacijos ir profesionalūs menininkai bendradarbiauja vangiai, neįgaliųjų kūrybos sklaida yra fragmentiška.

Padėkite daryti pokyčius!