Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkime vaikams susigrąžinti saugią vaikystę (2010.01-2011.11)

Atgal

Padėkime vaikams susigrąžinti saugią vaikystę (2010.01-2011.11)

Pastaruoju metu vis daugėja vaikų, kurie augdami susiduria su tokiais sunkumais, kurių patys įveikti nesugeba – jiems reikia specialistų, daugiausia psichologų pagalbos.

Apie projektą. Ikimokyklinio amžiaus tikslinės grupės vaikams (tikslinė grupė – našlaičiai, socialiai remtinų ir rizikos šeimų vaikai) reikalinga ypatinga parama ir supratimas, įveikiant jų nerimą, stresus, baimes, kuriuos neretai jie patyrė savo biologinėse šeimose. Teigiamas socialinio patyrimo kaupimas, emocinio palankaus bendravimo, pasitikėjimo savimi ir suaugusiais kompensavimas bei saugios aplinkos sukūrimas – tai vienas iš pagrindinių Vilniaus nevalstybiniam SOS darželiui skirtos misijos tikslų. Darželyje sparčiai gausėja vaikų iš socialinės rizikos šeimų, todėl auga specialistų poreikis.

Pagrindinė iškilusi problema – paskutiniaisiais metais daugėja vaikų, kurie augdami susiduria su tam tikrais sunkumais, raidos netolygumais. Taip pat dažnai pagalbos ir palaikymo reikia patiems tėvams, globėjams: suprasti, kas vyksta su jų vaikais, kodėl vaikas tapo vienoks ar kitoks, keistai elgiasi ir rasti bendrus sprendimus. Taip pat sudėtingame socialinės integracijos procese specialistų pagalbos reikia ir patiems pedagogams. Kad užtikrintume maksimalią specialistų pagalbą likimo skriaudžiamiems vaikams, rinkome paramą psichologo pagalbai.

Parama skirta socialiai remtinų ir rizikos šeimų vaikams bei jų tėveliams/globėjams, psichologo konsultacijoms teikti. Projektas padėjo 91 vaikui: specialistai (256 val.) stebėjo vaikų grupes ir konsultavo pedagogus; 27 vaikai turėjo individualias psichologo konsultacijas (864 val.); vyko specialistų konsultacijos tėvams/globėjams (21 val.); organizuoti du seminarai tėvams; 5 seminarai ugdymo įstaigos pedagogams.