Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkime vaikams laisvai kvėpuoti (2011.04-07)

Atgal

Padėkime vaikams laisvai kvėpuoti (2011.04-07)

Tuberkuliozė – tai gyvybei pavojinga liga, kuria susirgti galime kiekvienas! Labiausiai pažeidžiami yra vaikai. Lietuvos ligoninėse nuolat gydomi daugiau nei 150 vaikų. Jie praleidžia ligoninėje nuo mėnesio iki pusmečio ar net daugiau. Nemaža dalis vaikų, kurie serga atvira tuberkuliozės forma, yra izoliuoti, negali išeiti iš palatų, bendrauti su kitais vaikais. Įveikus šią sunkią ligą, itin svarbi reabilitacija, kurios Valstybinė ligonių kasa nekompensuoja. Deja, dauguma sergančiųjų yra iš neturtingų šeimų, neturinčių tam lėšų.

Apie projektą: Projekto tikslas – tęsti kompleksinę pagalbą socialinės rizikos grupei priklausantiems vaikams, sergantiems tuberkulioze, siekiant sumažinti socialinę atskirtį ir didinti integraciją į visuomenę. Tai šešių dienų reabilitacinė stovykla Druskininkuose, padėjusi ne tik sveikti, bet ir sukurti tiesioginį ryšį tarp sergančiojo mažojo paciento, medicinos darbuotojų, šeimos narių, draugų bei visuomenės.

Parama skirta padengti 20 vaikų šešių dienų apgyvendinimo išlaidas reabilitacinėje stovykloje Druskininkuose, kur jie sulaukė specialiai paruoštos reabilitacijos ir socializacijos programos (kvėpavimo pratimai, druskų kvėpavimo kambariai, psichofizinės treniruotės, žaidybinė psichoterapija ir kt.).