Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkime vaikams ir šeimoms, nukentėjusioms nuo karinio konflikto Ukrainoje

Atgal

Padėkime vaikams ir šeimoms, nukentėjusioms nuo karinio konflikto Ukrainoje

Svetlana – trisdešimties metų mama. Gimtajame Donecke ji dirbo buhaltere. Užklupus krizei ji prarado darbą, o konfiltui vis aštrėjant Svetlana ėmė bijoti dėl savo šeimos ateities. Ji su vaikais pabėgo į kaimyninį miestą: „Palikau savo tėvus Donecke. Buvau ten vos prieš tris dienas – tai tarsi atgijęs košmaras. Žmonės ten... jie atrodo tarsi šešėliai.“

Karinis konfliktas yra ne vienintelė priežastis, kodėl organizacija „Gelbėkit vaikus“ teikia pagalbą Ukrainoje. Kita priežastis – atšiauri žiema. Palikus namus konflikto zonose, neturint beveik jokių daiktų ir tvirtos pastogės, žiema gali būti pražūtinga.

Nežinodama tikslių visų konflikto paliestų šeimų poreikių ir nenorėdama apkrauti jų nereikalingais daiktais, organizacija „Gelbėkit vaikus“ vykdo pagalbos grynaisias pinigais programą. Svetlanos šeimą paremėme vienkartine 280 $ dydžio grynųjų išmoka. Šeima galėjo nusipirkti būtiniausių dalykų – tokių, kaip antklodės, šilti drabužiai ir neperšlampami batai.

Negalėdama susirasti darbo, Svetlana užsiima savanoriška veikla prieglaudoje: „Čia yra daugybė žmonių, kuriems reikia pagalbos. Į prieglaudą atvykusios šeimos nustemba ir labai apsidžiaugia sužinojusios, jog kažkas už Ukrainos sienų rūpinasi mumis.“

Situacija Ukrainoje. Nuo 2014 m. balandžio krizė Ukrainoje jau palietė virš 5 mln. žmonių. 6 832 žmonės žuvo ir 17 087 buvo sužeisti konflikto paveiktose rytų Ukrainos teritorijose. Skaičiuojama jog 1 401 100 žmonių buvo priversti palikti namus. Dauguma šių žmonių neturi būtiniausių drabužių ir būtiniausių namų ūkio reikmenų. Negana to, tarp centrinėje Ukrainos dalyje gyvenančių vietinių žmonių kyla priešpriešų, nes į centrinę šalies dalį perkėlus daug pabėgėlių šeimų, darželiai bei mokyklos tapo perpildyti, atsirado konkurencija dėl vietos šiose įstaigose, kyla bendruomenių susiskaldymo ir konfrontacijos problemų, kurios žmonėms, o ypač vaikams, yra labai žalingos.

Apie projektą. Projektas įgyvendinamas kartu su Ukrainos moterų sąjunga, su kuria jau ne vienerius metus bendradarbiauja tarptautinis „Save the Children“ tinklas. Tikslas – teikti finansinę paramą iš karinio konflikto zonų į centrinę Ukrainos dalį pabėgusiems žmonėms. Parama teikiama šeimoms, kuriose auga trys ar daugiau vaikų, vienišoms mamoms bei šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus. Už gautą finansinę paramą šeimos gali įsigyti labiausiai trūkstančių daiktų – antklodžių, rūbų, medikamentų ar higienos reikmenų. Iki šiol „Gelbėkit Vaikus“ jau pasiekė 77 490 žmonių, iš jų 55 505 vaikai.