Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Padėkime šešerių Matui ištrūkti iš autizmo gniaužtų (2011.09-2012.03)

Atgal

Padėkime šešerių Matui ištrūkti iš autizmo gniaužtų (2011.09-2012.03)

Kai vos trejų metų Matui netikėtai buvo diagnozuotas negailestingas autizmo sindromas, vilniečių Vilmos ir Arvydo Nemčinavičių gyvenimas apsivertė aukštyn kojom. Berniukas tiesiog tėvų akyse vis labiau atsiriboja nuo aplinkos, nenori bendrauti, tampa neramus, agresyvus sau ir kitiems, bijo tiesioginio akių kontakto. Specialistų teigimu, kaip ir kiti autizmo sindromą turintys vaikai, Matas tarsi atsidūrė akvariume – jis mato, jaučia ir supranta viską aplinkui, bet negali bendrauti, nemoka išreikšti savo emocijų ir poreikių. Jam reikia bendravimo, bet jis, kaip žuvelė akvariume, blaškosi už savotiškos stiklinės sienos. Nemčinavičiai deda visas pastangas, kad galėtų tą sieną nugriauti. Deja, šeimos finansinė padėtis riboja galimybes rinktis efektyviausius gydymo būdus: kiekvieną dieną tėvelis nuo ryto iki vakaro praleidžia su Matu darželyje ir pas įvairius specialistus.

Apie reikalingą gydymą. Mato šeima viltis sieja su asociacija „Kitoks vaikas“, kuri nuo 2006-ųjų vienija šeimas, auginančias vaikus su raidos sutrikimais, ir teikia jiems intensyvią terapiją. Asociacija Matui gali pasiūlyti taikomosios elgesio analizės terapiją ABA (angl. Applied Behavior Analysis). Ji sėkmingai taikoma autistiškiems vaikams ugdyti Vakarų Europoje, JAV ir kitose šalyse.

Specialistai pabrėžia, kad terapija Matą dar gali išgelbėti iš autizmo gniaužtų, kad jis netaptų našta savo tėvams, valstybei ir visuomenei. Kitaip jį, tiesiogine prasme, praris tuštuma, ir liks tik fiziškai funkcionuojantis kūnas, vien refleksus ir instinktus palaikančios smegenys, tuščias žvilgsnis, destruktyvus elgesys bei sunkiai iki gyvenimo galo nešamas kryžius šeimai. Kadangi mažojo Mato atvejis ypač sudėtingas, o gydymas uždelstas, berniukui kuo skubiau reikia itin intensyvios terapijos kurso, kainuojančio 5 tūkst. litų per mėnesį.

Parama bus skiriama pusės metų terapijos kurso Matui bei Labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“ paramos administravimo išlaidoms padengti.