Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkime nuo karo nukentėjusioms šeimoms

Atgal

Padėkime nuo karo nukentėjusioms šeimoms

Nors jau 23 val. vakaro, tačiau Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punkte pats darbo įkarštis. Lietuvą pasiekė dar trys nuo karo nukentėjusių žmonių šeimos iš Sirijos. Kol suaugusius šeimos narius apklausinėja sienos apsaugos pareigūnai, vaikai susėdę prieglobsčio prašytojų kambarėlyje, laukia savo tėvų krimsdami jiems duotus sausainius ir su nerimu akyse laukia, kas bus toliau.

Tokius vaizdus dažnai tenka matyti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus komandai, kuri nuo 2016 m. lapkričio mėn. oro uoste drauge su sienos apsaugos pareigūnais pasitinka į Lietuvą daugiausiai iš Graikijos perkeltas, nuo karo nukentėjusias šeimas su mažamečiais vaikais.

Raudonojo Kryžiaus komanda konsultuoja šeimas socialiniais, teisiniais klausimais ir kartu stengiasi, kad šeimos jaustųsi mažiau sukrėstos, nesijaustų svetimos. Šeimoms įteikiame humanitarinius paketus, susidedančius iš būtiniausių šeimai maisto, higienos ir kitų produktų, parinktų pagal individualius šeimos poreikius, vaikų amžių ir pan.

Raudonojo Kryžiaus komanda kviečia paaukoti humanitariniams sutikimo paketams:
- BAZINIS PAKETAS (pvz. sauskelnės, drėgnos servetėlės, drėgmę sugeriantis paklotas, meduoliai ar javainiai, arbata, pienas);
- ŽIEMINIS PAKETAS - (bazinis paketas + šiltos kojinės, pirštinės mažiesiems šeimų nariams, spalvinimo knygutės ir kreidelės).

Iki šiol surinkti 6 226,08 EUR panaudoti suteikiant būtiniausią humanitarinę pagalbą Lietuvoje gyvenančių pabėgėlių šeimoms: maistui, vaistams, šilumai ir kitoms pirmo būtinumo reikmėms.