Užaugau vaikų globos namuose. Įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų. Pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė, kad reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus, užsidirbsiu pinigų studijoms. Kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus – turėsiu dirbti prostitute. Buvau parduota, verkiau, nesutikau, tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
Tai tik viena iš šimtų istorijų, kurias išgirsta Lietuvos „Caritas“ darbuotojai, tiesiantys pagalbos ranką moterims ir vaikams, tapusiems prekybos žmonėmis aukomis. Net jei prievartos ir pažeminimo istorija baigiasi išsilaisvinimu, nuskriaustieji susiduria su begale problemų. Jų laukia sunki reintegracija į visuomenę, ilgalaikės socialinės ir psichologinės problemos, kurias spręsti reikalinga tiek didelė atjauta, tiek ir gilus problemos išmanymas.
Apie projektą: Lietuvos „Caritas“ projektas „Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms“ pradėtas vykdyti 2001 metais. Pagalba teikiama Kauno Arkivyskupijoje, taip pat Telšių, Vilkaviškio, Šiaulių ir Panevėžio vyskupijose. Teikiame pagalbą moterims ir vaikams, kurie nukentėjo nuo prekybos žmonėmis bei prostitucijos, patyrė smurtą, pažeminimą, prievartą, išnaudojimą, patyčias, prekeivių žmonėmis buvo ar yra išvežti į užsienio šalių ar Lietuvos viešnamius. Pagalba teikiama tiek moterims ir vaikams, tiek artimiausiems jų šeimos nariams. Nuo 2001 m. į mus kreipėsi 620 nukentėjusių asmenų, iš kurių 60 proc. buvo prekybos žmonėmis aukos už Lietuvos ribų (Vokietija, Anglija, Ispanija, Graikija, Čekija, Italija, Olandija), o 40 proc. buvo įsitraukusios ar įtrauktos į prostituciją Lietuvoje. Nukentėjusių asmenų amžius 12–42 m.
Parama skirta 10 nukentėjusiųjų moterų ir vaikų skirtoms būtiniausioms higienos prekėms įsigyti, 15 klienčių kelionių išlaidoms į teismus, apklausas ir psichologines tarnybas apmokėti, taip pat psichologų (3 klientėms) ir teisininkų (1 klientei) paslaugoms.