Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkime migrantų vaikams lengviau prisitaikyti

Atgal

Padėkime migrantų vaikams lengviau prisitaikyti

Migracija jau spėjo skaudžiai paveikti ne vienos Lietuvos šeimos gyvenimą. Tėvams beieškant laimės ir geresnio gyvenimo svetur, pamirštama pagalvoti apie tai, ką migracijos procesai reiškia vaikui. Dažnai mažieji išgyvena netektį, įprasto gyvenimo ritmo pasikeitimą, turi prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų ir normų.

Tėvams palikus atžalą globėjui, o patiems išvykus uždarbiauti į užsienį, vaikas turi išmokti susitvarkyti su mokykloje kylančiais iššūkiais, išmokti elgtis tam tikrose socialinėse situacijose. Tokie vaikai neretai patiria smurtą, priekabiavimą ar psichologinių sunkumų. Projekto tikslas – padėti migracijos paveiktiems mokyklinio amžiaus vaikams ir jų šeimoms.

Apie projektą. VšĮ Paramos vaikams centras jau 17 metų vykdo prevencinę programą „Big Brothers Big Sisters“. Programoje kiekvienam migracijos paveiktam vaikui bus priskiriamas vaikų psichologijos ir prisitaikymo krizės ypatumų klausimais apmokytas savanoris ar savanorė. Kassavaitinių susitikimų metu didieji draugai su vaikais iš migrantų šeimų prasmingai leis laisvalaikį , kalbėsis opiais klausimais, padrąsins ir išklausys.

Dalyvavimas programoje ir bendravimas su patikimu, tvirtu ir teigiamą pavyzdį demonstruojančiu suaugusiuoju padės vaikams lengviau išgyventi adaptacinį laikotarpį ir prisitaikyti prie pasikeitusio gyvenimo. Vaikų ir jų savanorių bendravimą koordinuos profesionalūs programos darbuotojai.

Parama bus skiriama: vaikams ir savanoriams atrinkti, apmokyti, pagalbai koordinuoti bei prižiūrėti mažiausiai vienus metus. 2013–2014 metais tikimasi tokią paramą Vilniuje suteikti bent 30-čiai migrantų vaikų.