Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi Pateik projektą

Padėkime kurčiam Mantvydui iš esmės pakeisti cukrinio diabeto eigą (2010.12)

Atgal

Padėkime kurčiam Mantvydui iš esmės pakeisti cukrinio diabeto eigą (2010.12)

Mantvydas – antrasis šeimoje, kuri jau augino kurčią dukterį Jovitą. Po pusmečio medikai kurtumą nustatė ir Mantvydui. Visa šeima susitelkė mokyti vaikus girdinčiųjų kalbos. Mama netgi baigė specialias studijas, kad galėtų padėti savo vaikams. Šitą kovą jie laimėjo – Mantvydas kalba, tačiau negirdi. Trylikamečio Mantvydo gyvenimą sudrebino dar vienas smūgis – cukrinis diabetas. Tai reiškė 6 dūrius į pirštus kasdien cukraus kiekiui kraujyje ištirti ir tiek pat į pilvą – insulinui leisti.

Svarbiausia išvengti komplikacijų, nes jei apaktų (viena iš galimų cukrinio diabeto sukeliamų komplikacijų), kurčias Mantvydas nebegalėtų savarankiškai gyventi. Pasak jo mamos: „Bijome tiek daug kartų durti į pirštus, nes nuo dažnų dūrių prarandamas pirštų jautrumas. O jei ateity dėl diabeto komplikacijų mūsų Mantvydukas apaktų, negirdėdamas ir net nematydamas pašnekovo lūpų, jis visiškai prarastų ryšį su pasauliu. Tad gali tekti mokytis brailio rašto, kuriam labai svarbus pirštų pagalvėlių jautrumas.“ Išeitis – insulino pompa, kuri ir buvo nupirkta už jūsų suaukotus pinigus.

Apie projektą www.diabites.lt: Labdaros ir paramos fondo „Bėdų turgus“ programa www.diabites.lt skirta pagelbėti vaikams, sergantiems cukriniu diabetu, įsigyti insulino pompą. Tai prietaisas, padedantis geriau kontroliuoti ligą. Kiekvienam vaikui skiriama po 6000 litų jo pasirinktam prietaisui įsigyti. Kai sąskaitoje susirenka 6000 litų, skambiname pirmajam eilėje ir sumokame už vaiko insulino pompą. Vieno tipo aparatas yra brangesnis už kitus, nes turi daugiau ir tobulesnių funkcijų – kai kada jos yra būtinos, ypač ypatingais atvejais, kai kūdikis labai mažas ar liga labai komplikuota. Mantvydo atvejis būtent toks – vaikinas dar ir negirdi. Vykdant projektą pompas jau įsigijo daugiau nei 100 vaikų, bet dar 280 laukia eilėje. Nusprendėme kreiptis į aukok.lt ir visuomenę pagalbos, nes bendra tvarka Mantvydui būtų tekę palūkėti 2–3 metus. Per tą laiką liga galėjo sparčiai pažengti.