Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Padėkime įveikti skyrybų krizę

Atgal

Padėkime įveikti skyrybų krizę

Skyrybos – viena iš skausmingiausių patirčių. Tokia ją padaro ne tik asmeninis skausmas dėl artimo žmogaus praradimo, bet ir vienatvė, izoliacija, baimė neatitikti visuomenės standartų. Ir nors kiekvienam savas skausmas atrodo didžiausias, išskirtinis ir su nieko nelyginamas, tiesa ta, jog visi besiskiriantieji prieina daugiau ar mažiau tuos pačius akligatvius. „Tam, kad juose neužsibūtumėte ir gytumėte greičiau, reikia ieškoti pagalbos“, – tokiu patarimu iš patirties dalijasi išgyvenusieji skyrybas.

„Galvojau, kad tvarkausi visai neblogai...“ Rasa apie savipagalbos grupes skyrybas išgyvenantiems žmonėms sužinojo iš savo advokatės, tačiau iškart atmetė galimybę ten lankytis. „Maniau, kad skirti tam laiko yra per didelė prabanga. Atrodė, kad sunkiausia yra vaikams, todėl turiu grįžus iš darbo visą savo laiką skirti jiems, o ne ieškoti pagalbos sau. Juolab galvojau, kad tvarkausi visai neblogai, kad būna kur kas sudėtingesnių skyrybų nei maniškės. Tačiau kartą važiuodama automobiliu išgirdau per radiją specialistų, kurie veda grupines terapijas, interviu. Valandą laiko, kol truko pokalbis, praraudojau balsu, nors, regis, nieko ypatingo ir nebuvo pasakyta. Tąkart ir supratau, kad man visgi reikia pagalbos,“ – prisimena Rasa.

Pagalbos sulaukė ir sūnus. „Įvykus skyrybų faktui, nustojau kalbėtis su vaikais apie tai ir tiesiog stengiausi būti gera mama taip, kaip supratau. Tačiau pradėjus lankyti savipagalbos grupę suvokiau, kad turime kalbėtis. Netgi užrašiau sūnų į vaikų grupę. Ir nors jis iš pradžių labai nenoriai ten ėjo, iš kiekvieno susitikimo išeidavo vis geriau nusiteikęs ir ramesnis. Galiausiai vaiko elgesys labai pasikeitė į gera, grįžo linksmumas, vaikiškumas. Net ir mokytojai tai pastebėjo,“ – teigia Rasa.

Rasa džiaugiasi, kad terapija jai padėjo vėl atrasti ramybę, pasitikėjimą ir atleidimą. Šiandien ji jau gali pagarbiai ir be nuoskaudų bendrauti su buvusiu vyru. Nors jau praėjo ne vieneri metai, tačiau gražus bendravimas su grupėje pažintais žmonėmis tęsiasi iki šiol.

„Bendrakeleiviai“ teikia pagalbą ne tik tėvams, bet ir neišvengiamai skyrybų paliestiems vaikams. Grupinių susitikimų metu, didžiausias dėmesys skiriamas dalyvių pasisakymams – kiekvienas turi galimybę dalintis savo patirtimi ir sulaukti profesionalios specialistų pagalbos. Pagal poreikius siūlomos asmeninės psichologų bei teisininkų konsultacijos. Vaikų grupėse dirbantys psichologai vaikams padeda atpažinti nuslopintus ir neįsisąmonintus jausmus, baimes, įtampas, įveikti kitus su tėvų skyrybomis susijusius sunkumus. Prieš ir po programos taip pat vyksta individualios konsultacijos su vaikų tėvais.

Kartu padėkime įveikti skyrybų krizę!

Internetinė bankininkystė
Paysera
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis
Internetinė bankininkystė
Daugiau Uždaryti
Internetinė bankininkystė
Paysera
SMS
TransferGo
Mokėjimas pavedimu
Dovanų čekis