Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Padėkime išgyvenusiems smegenų traumą

Atgal

Padėkime išgyvenusiems smegenų traumą

MŪSŲ TIKSLAS – suteikti pagalbą, apmokant reabilitacijos paslaugas žmonėms kurie, išgyveno galvos smegenų traumą (Toliau GST). Taip pat edukuoti visuomenę apie GST, reabilitacijos svarbumą ir jos eigą. Informuoti apie esamas reabilitacijos galimybes.

Mes siekiame, kad išgyvenusieji bei jų artimieji suprastų, jog gyvenimas nesibaigia patyrus GST. Mes teigiame, kad žmogui buvo suteikta galimybė sukurti geresnę savęs versiją. Siekiame suteikti nukentėjusiems bei jų artimiesiems palaikymą, bei reikiamą informaciją apie GST etapus bei gijimo eigą.

Mes, organizacijos įkūrėjai, nesame medikai ar psichologai - mes tik tėvai, kurie tai išgyveno. Stengiamės padėti palaikydami morališkai, išklausyti, patarti ir motyvuoti kitus keliauti pirmyn ir tikėti stebuklais.

Lietuvos valstybė nesuteikia galimybės reabilituotis po galvos smegenų traumos nepertraukiamai metus, du ar net daugiau. Po GST tai yra būtina sąlyga norint pasiekti geriausių rezultatų, nes smegenų gijimas užtrunka labai ilgai ir nėra jokių paskaičiavimų kiek tai truks. Tai nėra rankos ar kojos lūžis, kuriam sugyti užtenka poros mėnesių.

Žmogaus smegenys yra vienas mažiausiai ištirtų organų, todėl niekas negali numatyti kiek vienam ar kitam asmeniui truks reabilitacinis laikotarpis, bet yra žinoma viena būtina sąlyga - tai turi trukti nuosekliai ir nepertaukiamai iki kol pasiekiamas rezultatas. Deja, didžioji dalis nukentėjusiųjų tiesiog negali sau to leisti, nes privati reabilitacija kainuoja labai brangiai ir tokiu būdu tampa pasmerkti gyvenimui neįgaliojo vežimėlyje ar net prikaustyti prie lovos ir priklausomi nuo kitų. Ar galite įsivaizduoti, kaip sunku yra taip gyventi, kai iš tikrųjų žinai, kad jeigu tik turėtum pinigų- tu galėtum susigąžinti malonumą vaikščioti, kalbėti, valdyti rankas, rašyti ir net pats pavalgyti?