Aukok periodiškai Tapk ambasadoriumi PARAMA

Padėkime besilaukiančioms vienišoms mamoms

Atgal

Padėkime besilaukiančioms vienišoms mamoms

„Juodžiausią akimirką radau Krizinio nėštumo centro informaciją: ateik, kad ir ką nuspręstum, mes tave palaikysime. Radau istorijas, kurios buvo tokios panašios į mano. Radau žmones, kurie priėmė, išklausė, iškentė mano pyktį ir ašaras, guodė. Žmonės, su kuriais galėjau būti silpna, pikta, visokia. Moterys, kaip ir aš. Nuostabios moterys, kurios priėmė labai drąsų sprendimą ir didžiulę atsakomybę išsaugoti gyvybę. Moterys, su kuriomis susitikdavom kas savaitę. Nepaverkt, tiesiog paplepėti. O priežasčių pas kiekvieną tikrai rimtų buvo.
Šioje kelionėje sutikau ir dulas. Nes pradžioje bijojau viena gimdyti. O paskui atradau nuostabų sąmoningo nėštumo, gimdymo ir motinystės pasaulį. Po ilgo laiko pasijaučiau tarp savų. Ne viena. Suprasta ir palaikoma.
Kaip gyvenu šiandien? Nuostabiai. Tokia laiminga neatsimenu, ar kada esu buvusi. Ir tai tiesa.
Kiekvieną rytą esu pažadinama mažų rankyčių kutenimo, plačiausios, nuoširdžiausios šypsenos ir besąlygiška meile spinduliuojančių akyčių. Kiekvieną dieną išgyvenu su tokiu džiugesiu, kaip ir mano mažoji dukrytė.“

Nėštumas gali tapti krize, kai besilaukiančiai moteriai trūksta emocinio palaikymo iš artimiausios aplinkos, kai kyla santykių problemos ar materialiniai, finansiniai sunkumai – kai bijomasi tapti vieniša mama, sužinoma apie savo ar gimsiančio vaiko sveikatos problemas ar užgriūva kitos sudėtingos gyvenimiškos situacijos. Prie krizinių nėštumų priskiriamos ir netektys (persileidimas, nėštumo nutraukimas, kūdikio netektys prieš pat gimdymą ar netrukus po gimimo), o taip pat ir sudėtingos motinos emocinės būklės jau pagimdžius.

Šiuo projektu Krizinio nėštumo centras siekia teikti pagalbą apsisprendusioms gimdyti ir dar besilaukiančioms, taip pat jau pagimdžiusioms vienišoms mamoms ar išgyvenančioms kitas krizinio nėštumo situacijas moterims.

Besilaukiančios moterys, gavusios psichologinį, emocinį palaikymą ar kitą specialisto konsultaciją (genetiko, teisininko, dulos) pasijus saugiau, nurims, pozityviau priims savo nėštumą, motinystę, geriau pasiruoš vaikelio gimdymui bei auginimui. Geresnė psichinė savijauta turės įtakos tiek moters, tiek vaiko gerovei. Moterims, pasirinkusioms nėštumo nutraukimą, patyrusioms persileidimą ar naujagimio netektį, psichologo konsultacijos padės lengviau išgyventi šias patirtis taip užkertant kelią depresijos, nerimo, įvairių priklausomybių ar krizės šeimoje atsiradimui.