Tapk ambasadoriumi Pateik projektą AUKO–KIT

Padėkime ankstukams užaugti

Atgal

Padėkime ankstukams užaugti

1 iš 10 naujagimių pasaulyje gimsta anksčiau laiko. Lietuvoje kasmet gimsta apie 2000 ankstukų ir jų priežiūra reikalauja ne tik didelio medikų ir tėvų rūpesčio, bet ir investicijų. Kartais jie vadinami „brangiausiais kūdikiais pasaulyje“, bet kiekvienas ankstuko oro gurkšnis, priaugtas gramas ir milimetras jo tėvams ir medikams yra neįkainojami.

Tėvai patiria didžiulį išbandymą, sulaukę vaikelio anksčiau nei buvo planuota. Mūsų – tėvų organizacijos „Neišnešiotukas“ tikslas – suteikti tėvams pagalbą ruošiant pirmosios pagalbos mokomąją – praktinę knygą tėvams apie anksčiau laiko gimusių naujagimių slaugą.

Apie projektą. Priešlaikinio gimdymo priežasčių yra labai daug, pusė iš jų nėra moksliškai pagrįstos. Tai nutinka dėl mamos ar/ir vaikelio sveikatos sutrikimų, kitu atveju tai nulemia gamta. Šeimos tam yra visiškai nepasiruošusios, nes laukia didelio, laiku gimsiančio naujagimio. Pirmosios pagalbos mokomoji - praktinė knyga tėvams padės užtikrinti pirmą pagalbą šeimai susilaukus neišnešioto naujagimio.

Gimus neišnešiotam naujagimiui tėvai patiria didžiulį emocinį šoką. Tėvams tai - sunkiausias gyvenimo etapas, neviltis, nežinia ir kasdieninė vaiko kova už gyvenimą. Tuo metu tėvai išgyvena daug prieštaringų jausmų: rūpestį; pyktį, kodėl mums taip turėjo nutikti; kaltę, kad galbūt mes kažko nepadarėm ar darėm netinkamai; siaubą, kas dabar bus, ar išsaugosim kūdikį, kurio taip laukėm; vienatvę, kai norėjosi tiesiog dingti ir su niekuo nebendrauti; baimę dėl nežinomybės, kas laukia vaikelio.Tėvams labai reikalinga psichologinė, informacinė, socialinė, integracijos, finansinė pagalba.

Surinkta parama bus skirta pirmosios pagalbos mokomajai - praktinei knygai anksčiau laiko gimusių naujagimių tėvams. Knyga apie neišnešiotus naujagimius, jų priežiūrą, maitinimą, fiziologinių ypatybių vystymą, fizinės bei psichinės sveikatos raidą. Knygoje pateiktos šeimų istorijos ir patirtys, kurios suteiktų supratimą ir emocinį palaikymą to paties likimo tėvams. Knygos skirtos tėvams Neišnešiotų naujagimių skyriuose visoje Lietuvoje.

Padedami tėvams padėsite ankstukams užaugti!